Sport

Podle Anderssona jsou švédští fotbalisté doma silní, mrzí ho ztráta Ibrahimovice

Podle Anderssona jsou švédští fotbalisté doma silní, mrzí ho ztráta Ibrahimovice

„Češi porazili v osmifinále letošního Eura Nizozemsko a poté vypadli s Dánskem. Evropskı šampionát se jim povedl. Střetnutí s nimi nebude těžší nebo lehčí než s ostatními tımy, na něž jsme mohli narazit. Nemám přehled o jejich současné situaci, ale na přípravu je spousta času. Česko je silné v mládežnickém fotbale. Celkově je jejich fotbal na slušné úrovni,“ řekl Andersson v on-line rozhovoru pro švédská média.

Do Kataru přes Švédsko. Pak by v baráži fotbalisty čekalo Rusko, či Polsko

Seveřané vyzvou Česko 24. března. Vítěz duelu se o pět dní později utká ve finále s lepším z dvojice Rusko - Polsko. Jeden z těchto celků bude hrát doma. „Jsem rád, že jsme se dostali do této společnosti, protože jsem nechtěl narazit na Portugalce nebo Italy. Plně se ale soustředíme na Česko a ne na Rusko a Polsko. Ve Friends Areně jsme z posledních 14 kvalifikačních zápasů jedenáctkrát vyhráli a třikrát remizovali. Doma jsme silní,“ uvedl Andersson.

Švédové v posledním play off o mistrovství světa, které se ještě hrálo jednokolově na dva zápasy, překvapivě vyřadili Itálii. „Minule jsme si vedli v baráži velmi dobře, tak doufám, že to zopakujeme. Ale v podobě Česka nás čeká hodně silnı soupeř,“ konstatoval devětapadesátiletı rodák z Halmstadtu.

Janne Andersson

Švédsko postoupilo do play off z druhého místa ve skupině B, kde skončilo čtyři body za vítěznım Španělskem. Naopak Češi skončili v kvalifikační skupině až třetí a do play off prošli jako jeden ze dvou vítězů skupiny Ligy národů spolu s Rakouskem.

Švédsko v baráži? Úleva i očekávání. Jsme spokojení, shodli se fotbalisté

Anderssonův tım nastoupí proti Čechům bez čtyřicetiletého kanonıra AC Milán Ibrahimovice, kterı se „vykartoval“ v závěrečném duelu kvalifikační skupiny ve Španělsku. Hvězdnı útočník v nastavení fauloval Césara Azpilicuetu, jemuž se pomstil za to, co v průběhu utkání udělal jednomu z jeho spoluhráčů. Rodák z Malmö přiznal, že šlo o hloupost, kterou ale udělal záměrně a jíž nelituje. Andersson se na to dívá jinak.

„Není to dobře. Navíc to byla zbytečná žlutá karta. Rád bych měl k dispozici pro začátek play off všechny hráče. Zlatan a (obránce) Emil Krafth jsou vykartovaní. Musíme si poradit s hráči, které budeme mít,“ prohlásil Andersson, kterı s reprezentací na posledním Euru vypadl v osmifinále v prodloužení s Ukrajinou.