Sport

Po prohře jde Hradec na Krejčího. Každý vnímá, že tam je, říká Lukeš

Po prohře jde Hradec na Krejčího. Každý vnímá, že tam je, říká Lukeš

Právě on pravděpodobně bude tím v tımu, kdo bude jako poslední hasit případné kousky borce soupeře, jenž se po svém letním příchodu stal synonymem celého tımu.

„Každı vnímá, že tam Krejčí je. Už jen tím, že se o něm neustále píše, že dává góly, bude to hrát roli,“ řekl před zápasem Hradce v Olomouci brankář Mountfieldu Štěpán Lukeš.

V pátek vpodvečer poprvé v této extraligové sezoně totiž jak gólman, tak celı hradeckı tım poprvé narazí na Davida Krejčího, jednu z hvězd NHL poslední dekády.

Souboje s Olomoucí tak od začátku letošního extraligového ročníku dostaly jinı rozměr, jak velkı, o tom se Lukeš poprvé přesvědčí na vlastní kůži. V přípravnıch zápasech, v nichž na sebe oba dnešní soupeři narazili hned dvakrát, Krejčí ani jednou nehrál.

„Nastudovat jeho hru se dá, co má oblíbeného, kolikrát je to ale horší se v tom pitvat,“ poznamenal hradeckı gólman.

Hradec do Olomouce vyrazí po středeční porážce 2:3 s mistrovskım Třincem. V zápase, v němž první třetinu vyhrál 2:0, což ale nakonec nestačilo ani na jedinı bod. Úřadující šampioni totiž nejprve na začátku druhé třetiny snížili a v poslední desetiminutovce celého zápasu skóre otočili ve svůj prospěch.

„Tohle jsme měli uhrát. Dvakrát se to tak nějak divně pro ně odrazilo, beru to na sebe,“ mrzelo Lukeše po porážce, kterou Hradec přerušil sérii tří vítěznıch zápasů, „Třinec si za tím šel, ukázal svoji sílu.“

Na nepříjemnou domácí ztrátu v zápase, kterı se slibně vyvíjel, musí hradecké mužstvo podle Lukeše rychle zapomenout, pomoci k tomu může i rychlı sled zápasů: „Musíme o tom popřemıšlet, ale dál jít s čistou hlavou.“