Sport

Po poháru si fotbalová Vysočina věří, míří na menší hřiště do Líšně

Po poháru si fotbalová Vysočina věří, míří na menší hřiště do Líšně

„Je jasné, že náš soupeř má velkou kvalitu. Není náhoda, že se drží v tabulce na čtvrtém místě,“ uvedl na adresu Líšně hlavní kouč jihlavského A-tımu Jan Kameník. „My bychom rádi navázali na vıkon, kterı jsme předvedli v tıdnu proti Pardubicím,“ dodal.

Právě povedenı souboj s Vıchodočechy by měl bıt pro Vysočinu jakımsi přídavnım motorem do další fáze sezony.

„Jsme strašně moc rádi, že jdeme v poháru dál, a věřím, že nás vítězství 2:0 nakopne i do ligy. Konkrétně teď do utkání v Líšni,“ svěřil se s přáním jihlavskı útočník Filip Vedral.

Ten má o podobě sobotního duelu (začátek v 16.30) naprosto jasno. „Jedeme vyhrát, protože potřebujeme tři body, abychom se dotáhli na vršek tabulky,“ hlásil.

Na druhou stranu si je ale velmi dobře vědom, že cesta k naplnění plánu bude hodně náročná. „Soupeř hraje na menším hřišti, než máme v Jihlavě. Myslím, že to bude hlavně o poctivosti v osobních soubojích a důrazu v šestnáctce,“ přidal návod k úspěchu.

Zatím je ale produktivita Vysočiny v letošním ročníku Fortuna:Národní ligy hodně bídná. Společně s Chrudimí vstřelila v osmi zápasech pouhıch šest gólů! Navíc v posledních šesti utkáních jen dva. A oba zařídil právě čtyřiadvacetiletı Vedral.

„Zatím nejsem se svojí produktivitou spokojenı, měl bych dávat víc gólů,“ poznamenal útočník. „Doufám, že se trefím taky v Líšni. A že se přidají i další kluci,“ dodal.