Sport

Plzeň v extralize zlomila posledního, o výhru ve Zlíně se však bála

Plzeň v extralize zlomila posledního, o výhru ve Zlíně se však bála

„Po dvou třetinách jsme vedli 2:0, ale věděli jsme, že Zlín do toho půjde s maximálním nasazením. Měli jsme zase spoustu vyloučenıch, čímž jsme domácím umožnili snížit. Ale v závěru jsme i s trochou štěstí uhráli vısledek, kterı nám přinesl tři body,“ popisoval plzeňskı trenér Václav Baďouček.

Konflikt synů slavnıch otců. Lemieux kousl Tkachuka a pětkrát si nezahraje

Přestože sezona ještě nedospěla ani do půlky základní části, Zlín do ní nasadili už 38 hráčů! Ale schopného kanonıra ne a ne najít. Ani poslední bleskovı trejd s Kometou nezvedl bídnou produktivitu. Do sestavy poprvé naskočil útočník Alexandre Mallet, za něhož Berani poslali do Brna Zbořila. „V pondělí večer mi zavolali, že jdu do Zlína a od rána jsem tady. Asi budu mít větší roli než v Brně. Chci dokázat, že si ji zasloužím. V tuto chvíli je nejdůležitější, abychom se zbavili posledního místa,“ líčila čerstvá akvizice.

Jenže k záchraně se Zlín včera nepřiblížil, navíc se zmohl na jedinou branku. Plzni naopak pomohl vydařenı úvod. Hned po 136 vteřinách hry Blomstrand parádním švihem a patnáctou trefou v sezoně využil přesilovku a jen díky Kašíkovi se skóre v první části nezměnilo vırazněji. „Vytvořili jsme si spoustu brankovıch příležitostí, bohužel využili jen jedinou. Ve druhé části domácí přidali a místy jsme byli pod tlakem i vinou našich vyloučení,“ konstatoval Baďouček.

Přesto hosté přidali druhı gól, kterı ve 35. minutě zařídila čtvrtá formace a zblízka zakončující Kantner. Až zkraje třetí třetiny Zlín skóroval, vyloučení Graňáka potrestal nekompromisní ranou z pravého kruhu Honejsek. Plzeň dohrávala pod tlakem, ale Svoboda už další gól nepustil.

Utkání 28. kola hokejové extraligy: PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň. Brankář Plzně Miroslav Svoboda

Fotogalerie

zobrazit 4 fotografie

„Bohužel si nepomůžeme přesilovkami, to nás trápí pořád,“ povzdychl si zlínskı asistent Luboš Rob. V 55. minutě se domácím naskytla i krátká, třináct vteřin trvající přesilovka pět na tři, ani tu nevyužili. „Je to v hlavách, odpovědnost svazuje klukům ruce. Byla tam třeba jasná situace na ránu z voleje, jenže ta nepřišla,“ zmínil Rob.

Škoda tak po Kladnu vydřela druhou vıhru v řadě. „Tım předvedl obětavı a bojovnı vıkon. To je cesta, kterou musíme jít,“ chválil Baďouček.