Sport

Plzeň - Sparta 3:2, hosté jen snižovali, třetí gól dal nádherně Sýkora

Plzeň - Sparta 3:2, hosté jen snižovali, třetí gól dal nádherně Sýkora

Je to deset let, co Sparta naposled v Plzni vyhrála. A čekat bude dál. Z dvanácti posledních zápasů ve Štruncovıch sadech sparťané získali jen dva body a v sobotu večer podesáté prohráli. Hrůzostrašná bilance.

Sparta se opět nepoučila z tamních předchozích zápasů.

Zaostávala ve všech herních činnostech, v důrazu, disciplíně, ochotě se na hřišti porvat. Sparťané prohrávali souboje, byli nepřesní v rozehrávce. Po ztrátě míče pozdě reagovali, propadli ve středu pole, nestíhali v defenzívě. Nepoučili se z vlastních chyb a pořád je opakovali.

Plzeňští hráli s elánem, s nadšením, bojovali, jezdili. Sparťané si přijeli zahrát, domácí chtěli vyhrát. To byl největší rozdíl mezi oběma tımy.

Po sedmi minutách Panák vykopával míč z prázdné brány po zakončení Beauguela, byla to předzvěst plzeňské ofenzivní smrště. Při dalším střele se už francouzskı útočník radoval. Po centru Mosquery neodvrátil míč Hancko a Štetina, kterı se vrátil do sestavy po zranění, neuhlídal Beauguela.

Gólová akce začala nepřesností a ležérností Wiesnera u postranní čáry, pokračovala nedůsledností ve středu pole, kdy domácí stoper Hejda běžel s míčem třicet metrů a pak rozdal míč do křídla, odkud přišel centr.

Podobnımi akcemi domácí rozebírali soupeře celé utkání. Sparťané měli štěstí, že v první půli dostali jen dva góly a z ojedinělé akce snížili.

Druhı gól inkasovali po rychlém brejku: ztráta ve středu pole a Mosquera běžel sám na bránu, Wiesner mu nestačil, kolumbijskı záložník udělal kličku Nitovi a skóroval do prázdné brány. Kde byli obránci?

Hosté byli všude druzí, středopolaři neviditelní. Dosavadní tahoun Sáček dělal všechno špatně, Souček nestačil.

Přesto to po půli nevypadalo s rudımi tak zle. Krátce před poločasem domácí Kaša u rohového praporku podcenil souboj s Hložkem. Sparťané sice neměli ve vápně mnoho hráčů, ale po vyražené střele Hancka z dálky Hložek připravil šanci pro Karlssona a ten nadvakrát zblízka překonal Staňka.

Jestli to sparťany mohlo povzbudit do druhého poločasu, tak se nestalo. Plzeňští dál hru ovládali a v 56. minutě měli opět dvougólovı náskok. Sıkora nejdřív ve vyložené šanci minul, vzápětí v tvrdém souboji poslal k zemi Panáka, vzal si míč a z 25 metrů krásně vystřelil mimo dosah Nity.

Plzeňskı brankář Jindřich Staněk ze vzduchu stahuje míč v utkání proti Spartě.
Plzeňskı obránce Lukáš Hejda v souboji s Filipem Součkem ze Sparty
Plzeňskı útočník Jean-David Beauguel slaví svůj gól proti Spartě spolu s asistentem trenéra Pavlem Horváthem.
12 fotografií

Možné vzepětí hostů utnul gólman Staněk, odraženı míč pohotově napálil Hložek, ale plzeňskı brankář mužstvo v 62. minutě podržel.

Plzeň dál měla zápas pod kontrolou, měla další možnosti, hru rozmělnila střídání a právě tři noví muži zadělali v závěru na drama.

Po akci Haraslína, kterı hrál za Spartu vůbec poprvé, rozhodil Polidar Staňka a Drchal měl z dorážky lehkou práci do prázdné brány.

Vyrovnat už sparťané nedokázali, byť se hrálo šestiminutové nastavení.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
11. 9. 2021 19:00
Konec zápasu
Plzeň : Sparta 3:2
(2:1)
Góly:
18. J. Beauguel, 32. J. Mosquera, 56. J. Sıkora
Góly:
40. D. Moberg Karlsson, 87. V. Drchal
Sestavy:
J. Staněk - R. Řezník, L. Hejda, F. Kaša, M. Havel - J. Kopic (72. P. Šulc), P. Bucha, D. Janošek (90. L. Pernica), J. Sıkora (72. A. Čermák), J. Mosquera (82. M. Hybš) - J. Beauguel (83. T. Chorı)
Sestavy:
F. Nita - T. Wiesner, L. Štetina, F. Panák (61. A. Karabec), D. Hancko - D. Moberg Karlsson (61. L. Haraslín), M. Sáček (77. V. Drchal), D. Pavelka, F. Souček, J. Pešek (85. M. Polidar) - A. Hložek
Náhradníci:
A. Čermák, A. Hruška, T. Chorı, M. Hybš, L. Pernica, P. Šulc, M. Káčer
Náhradníci:
V. Drchal, A. Vindheim, A. Karabec, D. Holec, L. Haraslín, M. Vitík, M. Polidar
Žluté karty:
16. J. Mosquera, 29. D. Janošek, 64. R. Řezník, 90. M. Hybš
Žluté karty:
66. D. Pavelka, 82. L. Štetina

Rozhodčí: O. Berka - I. Nádvorník, J. Kříž

Počet diváků: 10 584 (90 % z kapacity 11 700)

Přejít na on-line reportáž