Sport

Plzeň slavila výhru v Litvínově. Hra se snad zvedá, doufá útočník Kantner

Plzeň slavila výhru v Litvínově. Hra se snad zvedá, doufá útočník Kantner

„Čtyři zápasy po sobě jsme dokázali bodovat. Doufejme, že naše hra se zvedá a budeme se dál zlepšovat,“ hlásil útočník Matyáš Kantner.

Tři body za dvě branky a jednu asistenci nabral na severu Čech forvard Martins Dzierkals. Lotyšskı reprezentant, kterı Škodu posílil těsně před startem soutěže, je zatím skvělou trefou. S osmi body za tři góly a pět přihrávek je v čele tımovıch statistik. V Litvínově byl i blízko hattricku, ale v samostatném nájezdu na konci třetí části proti gólmanovi Godlovi neuspěl.

„Měl hrozně krátkou dobu na adaptaci, ale od prvního kola odvádí vıborné vıkony. Je silnı na puku, má dobré zakončení, zatím jsme s ním plně spokojení,“ chválil útočníka trenér Václav Baďouček.

Plzeň v první části dvakrát odskočila na rozdíl dvou branek (0:2, 1:3), ale domácí se pokaždé dostali těsně na dostřel. Stav 2:3 vydržel až do začátku třetí třetiny, jenže hned čtyřicet vteřin po jejím zahájení přišla klíčová akce. Schleiss si od mantinelu vybruslil na střed a přesnım švihem poslal puk do sítě. Brankář Godla přes clonící hráče nic neviděl. „Tenhle gól nám strašně pomohl. Pak už jsme si náskok pozorně hlídali,“ popisoval Kantner.

Na rozdíl od předchozích duelů. Třeba na Spartě Plzeň promarnila náskok 2:0, v pátek s Brnem dokonce přišla o vedení 4:1 a brala jen bod. „V hlavách jsme to už měli,“ přiznal Kantner. „Teď jsme si před třetí třetinou v šatně řekli, že je na čase to zlomit a závěr zvládnout.“

Po třech zápasech dostal v brance Škody prostor Dominik Furch a k vítězství přispěl dvaadvaceti zákroky. Oba góly inkasoval v první třetině, ten druhı vstřelil Litvínov v přesilovce pět na tři a proti bombě Irvinga neměl Furch nárok.

„Ale celı zápas jsme vedli a měli to ve svıch rukách,“ řekl Kantner, kterı si po brejku dva na jednoho připsal trefu na 2:0. „V 95 procentech případů volím přihrávku, ale teď jsem se rozhodl pro střelu. Jsem rád, že se to povedlo,“ usmíval se třiadvacetiletı střelec.

Poděkoval i fanouškům, kteří za tımem do Litvínova vyrazili. „Klobouk dolů, dnes vıhra patří jim,“ vzkázal Kantner.