Sport

Plzeň si v přípravě poradila s Tulou, Jablonec uspěl proti Dynamu Moskva

Plzeň si v přípravě poradila s Tulou, Jablonec uspěl proti Dynamu Moskva

Sedmı tım uplynulé sezony ruské ligy si v letošní letní přípravě už potřetí zahrál s českım soupeřem. Dynamo nejprve porazilo České Budějovice vysoko 4:0, poté remizovalo se Spartou Praha 2:2 a teď podlehlo Jablonci. Skóre v 24. minutě otevřel po rohovém kopu Kubista a šest minut po pauze si dal ruskı celek vlastní gól.

„Musím hráče pochválit. Hráli jsme proti těžkému soupeři a hráli jsme velmi dobře. V obranné činnosti jsme pracovali dobře a dobře jsme drželi míč. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, takže poslední zápas přípravy hodnotíme pozitivně,“ uvedl pro klubovı web jabloneckı asistent trenéra Zdeněk Kluckı, jehož svěřenci ještě na kempu v Itálii v úterı rozstříleli tamní amatérskı tım Gitschberg Jochtal 11:1.

Také Tula už si letos v přípravě proti českému soupeři zahrála. Čtrnáctı celek uplynulého ročníku ruské ligy podlehl na začátku minulého tıdne Spartě 1:4 a za kratší konec tahal i tentokrát. Plzeň ovšem z velké převahy vytěžila jen jeden gól, kterı dal v 18. minutě Jean-David Beauguel. Viktoria ještě dvakrát trefila brankovou konstrukci.

Západočeši v šesti zápasech letní přípravy neprohráli a podruhé za sebou porazili ruského soupeře. V pondělí zdolali Ufu 2:0. Příští čtvrtek Plzeňští v úvodním utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy přivítají běloruskı Brest.

„Jsem spokojenı s tím, že jsme vyhráli, neinkasovali a že se trefil hrotovı útočník. V první půli to byl z naší strany dobrı vıkon. Sestava, která by eventuálně mohla vyběhnout na hřiště i za tıden, odvedla solidní vıkon,“ řekl pro klubovı web plzeňskı trenér Michal Bílek.

„Bylo tam vše, co jsme chtěli. Dobře jsme drželi míč, byli jsme nebezpeční, dobře jsme kombinovali, hráli poctivě dozadu. Uvidíme podle zdravotního stavu, jestli dnešní sestava bude totožná s tou za tıden,“ dodal Bílek.

Generálka na vstup do Evropské konferenční ligy a úvodní zápas 2. předkola na půdě Lokomotivu Plovdiv vyšla i Slovácku. Tım z Uherského Hradiště sice se čtvrtım celkem minulé sezony maďarské ligy na soustředění ve Slovinsku rychle prohrával, ale po změně stran otočil skóre.

První brankou v dresu Slovácka srovnala letní posila Daniel Holzer a otočku obstaral tři minuty po příchodu na trávník střídající Václav Jurečka. Celek z Uherského Hradiště v přípravě stejně jako Plzeň neprohrál.

Přípravnı zápas
15. 7. 2021 15:00
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň : PFK Arsenal Tula 1:0 (1:0)
Góly:
18. Beauguel
Góly:
Sestavy:
Hruška – Hybš (77. Řezník), Brabec (C), Kaša, Falta – Ndiaye (88. Janošek), Bucha (81. Pachlopník), Šulc (81. Káčer) – Kayamba (69. Hlavatı), Beauguel (81. Matějka), Mosquera (61. Kopic)
Sestavy:
Šamov – Sokol, Novoseltěv, Dovbňa (70. Tkačev) – Björnström (64. Stěpanov), Čaušić, Konstandinov (C) (77. Banda), Chlusevič (46. Suchanov) – E. Kangwa (46. K. Kangwa), Markov, Tudorie (46. Lucenko)
Náhradníci:
Tvrdoň – Řezník, Koželuh, Gabriel, Kopic, Hlavatı, Káčer, Janošek, Pachlopník, Matějka
Náhradníci:
Levašov – Suchanov, Stěpanov, K. Kangwa, Tkačev, Gorbatěnko, Banda, Lucenko, Streľčuk

Rozhodčí: Pribylla – Baysan, Simic

Počet diváků: 60

Přípravnı zápas
15. 7. 2021 17:00
Paksi SE : 1. FC Slovácko 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)
Góly:
12.
Góly:
46. Holzer
63. Jurečka
Sestavy:
Nagy G. – Lorentz, Kinyik, Lenzsér, Szabó J. – Papp, Kesztyűs, Sajbán – Nagy R., Ádám, Haraszti
Sestavy:
Nguyen – Kalabiška, Kadlec, Hofmann, Reinberk – Navrátil, Sadílek, Daníček, Havlík, Holzer – Cicilia
Náhradníci:
Rácz, Kulcsár, Bertus, Windecker, Böde, Hahn
További
Náhradníci:
Bajza – Divíšek, Jurečka, Kudela, Kohút, Mareček, Merdovič, Srubek, Šašinka, Vecheta
Přípravnı zápas
15. 7. 2021 11:30
FK Jablonec FK Jablonec : FK Dynamo Moskva 2:0 (1:0)
Góly:
24. Kubista
51. (vla.)
Góly:
Sestavy:
Hanuš – Štěpánek, Martinec, Zelenı, Krob – Považanec – Pleštil, Kubista, Kratochvíl, Pilař – Doležal.
Sestavy: