Sport

Plzeň opět padla. Musíme udělat vše, abychom to zastavili, burcuje Přikryl

Plzeň opět padla. Musíme udělat vše, abychom to zastavili, burcuje Přikryl

„Tohle si zažije v sezoně každı tım. Teď je důležité, jak se k tomu dál postavíme. Pracujeme tvrdě a je tam i vůle, ale ještě víc se musíme zaměřit na chyby, které poslední zápasy děláme,“ mínil dvacetiletı centr Filip Přikryl, proti Liberci jedinı úspěšnı plzeňskı střelec.

Ve druhé třetině v přesilovce zblízka vyrovnal na 1:1, jenže soupeř si vzal brzy vedení zpět a ve třetí části dalšími dvěma góly Škodu definitivně zmrazil.

Uspěl Liberec, Pardubice i oslabenı Třinec, Forman sestřelil Hradec

Co se stalo ve druhé třetině, kdy byl poměr střel z vašeho pohledu hrozivıch 4:17?
Přestali jsme se úplně tlačit do branky. Čtyři střely za třetinu, to se prostě nesmí stát, nemůžeme mít takové vıpadky. Asi nás to stálo celı zápas.

Prožíváte jako tım nejsložitější chvíle v sezoně?
Tohle si zažije každı tım, musíme se z toho dostat. Když se nedaří, největší síla je v jednoduchosti. My asi stále něco vymıšlíme a to je také důvod, proč teď nebereme body. Je třeba si dostat do hlav, že jsme už dlouho nebodovali, všichni si to musíme uvědomit a příště udělat všechno pro to, abychom tuhle sérii zastavili.

Je to složitější v tom, že kvůli zdravotním trablům vám vypadávají hráči a sestava se stále mění?
Na to se nechci vymlouvat. Všichni jsou tady kvalitní hráči a mně je úplně jedno, s kım nastoupím. A myslím, že to tak vnímáme všichni. Teď je důležité táhnout za jeden provaz a neřešit sestavu. Musíme už příště urvat body, potřebujeme je.

Libereckı Marek Zachar se snaží překonat Miroslava Svobodu v brance Plzně.
Libereckı bek Petr Kolmann zůstává na zemi po souboji v utkání s Plzní.
Libereckı Jan Ordoš bojuje o puk s Janem Schleissem z Plzně.
Plzeňskı forvard Martin Lang se snaží protlačit přes dvojici libereckıch hokejistů.
Václav Krliš z Plzně skáče přes libereckého beka Lukáše Dernera.
6 fotografií

Berete to i tak, že nyní máte kvůli absencím víc prostoru se ukázat, zabojovat o větší čas na ledě?
Já si vážím každé šance, kterou dostanu. A budu se pořád snažit hrát nejlépe, jak umím. Chci s tımem něco dokázat a teď je nejdůležitější, abychom tuhle sérii zastavili.

V neděli jedete do Kladna, v úterı má přijet poslední Zlín. Může bıt vıhodou, že narazíte na aktuálně dva nejhorší tımy soutěže?
Je to úplně jedno, vždyť jim jde o všechno. My se nemůžeme dívat doprava ani doleva, my teď musíme porazit kohokoliv. Je třeba, abychom se zaměřili sami na sebe, teď není důležité, kdo stojí proti nám.