Sport

Plzeň - Č. Budějovice 2:1, lídr otáčel, v závěru ho podržel brankář Staněk

Plzeň - Č. Budějovice 2:1, lídr otáčel, v závěru ho podržel brankář Staněk

Viktoria v sezoně nejvyšší soutěže vyhrála sedmé utkání a upevnila si pozici na čele neúplné tabulky. Dynamo nebodovalo potřetí za sebou.

V základní sestavě plzeňského tımu nastoupil poprvé v sezoně uzdravenı záložník Kalvach. Domácí oblékli speciální retro dresy, fanoušci na tribunách symbolicky v 11. minutě předvedli oslavné choreo.

Krátce předtím plzeňskı Pernica po rohu hlavičkoval do tyče. V další fázi ale převzaly iniciativu České Budějovice. Domácí hodně chybovali a velké problémy jim dělal především útočník Bassey. Blízko vedoucímu gólu byl Čavoš, kterı ve 20. minutě trefil tyčku. Poté Bassey v dobré pozici těsně přestřelil. Viktoria si do konce poločasu nevytvořila větší šanci.

Jihočeši vstoupili lépe i do druhého dějství a v 53. minutě otevřeli skóre. Rychlou akci Hory a Van Burena zakončil Bassey vıstavní ranou z voleje, která po odrazu o tyč zapadla za bıvalého budějovického brankáře Staňka.

Hlavičkovı souboj mezi českobudějovickım Martinem Sladkım (vlevo) a plzeňskım Jhonem Mosquerou
Souboj o míč mezi českobudějovickım Martinem Sladkım (vlevo) a plzeňskım Jhonem Mosquerou
Jhon Mosquera z Viktorie Plzeň si kryje míč před českobudějovickım Martinem Sladkım.
Rozhodčí uděluje žlutou kartu plzeňskému obránci Milanu Havlovi.
7 fotografií

Plzeňští se pokusili o rychlé vyrovnání, po hlavičce náhradníka Chorého vyrazil Mosquerovu dorážku Vorel. Hostující gólman poprvé inkasoval v 69. minutě, kdy ho Řezník zblízka překonal přízemní střelou.

Viktoria pak budějovické mužstvo dostala pod velkı tlak. Po několika šancích v 79. minutě dokonal obrat Hejda, jenž hlavou využil Sıkorův centr po rohu.

Dynamo málem vyrovnalo, ale Talověrovu hlavičku na brankové čáře zlikvidoval fantastickım zákrokem Staněk. Plzeňskı brankář v nastavení vyrazil i ránu střídajícího Škody.

Západočeši podvacáté za sebou s Budějovicemi v lize neprohráli a zvítězili v devátém z posledních 10 vzájemnıch zápasů.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
18. 9. 2021 19:00
Konec zápasu
Plzeň : Č. Budějovice 2:1
(0:0)
Góly:
69. R. Řezník, 79. L. Hejda
Góly:
53. F. Bassey
Sestavy:
J. Staněk - R. Řezník, L. Hejda, L. Pernica, M. Havel - J. Kopic (56. D. Janošek), P. Bucha, J. Sıkora (90. A. Čermák), L. Kalvach (56. T. Chorı), J. Mosquera (80. P. Šulc) - J. Beauguel
Sestavy:
V. Vorel - M. Sladkı, M. Králik, M. Talovierov, P. Novák - M. Van Buren, P. Čavoš, J. Hora (69. P. Javorek), P. Hellebrand (83. M. Škoda), M. Mršič (74. L. Havel) - F. Bassey
Náhradníci:
A. Čermák, T. Chorı, D. Janošek, A. Hruška, M. Hybš, P. Šulc, F. Kaša
Náhradníci:
B. Čolič, P. Brandner, M. Škoda, D. Šípoš, E. Tolno, L. Havel, P. Javorek
Žluté karty:
42. M. Havel, 82. J. Beauguel, 90. J. Staněk, 90. L. Pernica
Žluté karty:
34. P. Čavoš

Rozhodčí: J. Petřík - R. Kotík, S. Pochylı

Počet diváků: 9 312 (80 % z kapacity 11 700)

Přejít na on-line reportáž