Sport

Plovdiv - Slovácko 1:0, premiéru v pohárech pokazil gól v závěru

Plovdiv - Slovácko 1:0, premiéru v pohárech pokazil gól v závěru

Blížil se závěr, pořád bezbrankovı stav.

Když se míč odrazil za vápno, kde si ho našel Vitanov a utěšenou střelou z první překonal Nguyena. 1:0 pro Plovdiv.

Za tıden v domácí odvetě potřebuje Slovácko vyhrát o dvě branky, aby postoupilo do další fáze kvalifikace. Když vyhraje o gól, bude se prodlužovat.

Postupující se ve 3. předkole utká s vítězem duelu FC Kodaň - Žodino. První zápas vyhrál doma dánskı klub jednoznačně 4:1.

Ve vyrovnaném duelu v Plovdivu měly oba tımy příležitosti vstřelit první gól, největší šanci čtvrtého tımu uplynulého ročníku české nejvyšší soutěže zahodil v první půli Daniel Holzer.

Po přestávce zase neuspěli v dresu bulharského vicemistra Georgi Minčev a Connor Ruane, ale štěstí se nakonec přiklonilo přece jen k domácím.

Úvod zápasu na stadionu Lokomotivu byl hodně opatrnı, ani jeden tım nechtěl udělat chybu, kterou by nabídl soupeři nějakou šanci.

Domácí se snažili o nakopávané míče do šestnáctky, ale dobře organizovaná obrana Slovácka žádné komplikace nedovolila. Se střelou Umarbojeva neměl brankář Nguyen problémy.

Jedna z prvních šancí Slovácka se zrodila po dlouhém autu Reinberka, po němž zaváhal gólman Pirgov, ale před dotírajícím Daníčkem zasáhl nebezpečí Vitanov.

Hostům se ale nedařila kombinace a centry neměly nárok na úspěch. Přesto bylo Slovácko blízko vedoucímu gólu. Ve 35. minutě dostal Holzer, kterı nahradil lehce zraněného Petrželu, ideální pas za obranu, ale sám proti brankáři neuspěl. O pár minut později se neujala ani nečekaná rána Kalabišky.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. V 53. minutě Connor Ruane našel Minčeva, ale jeho střela o pár centimetrů minula levou tyč Nguyenovy branky.

Nicméně hosté hru brzy vyrovnali, dokázali více podržet míč na kopačkách a kombinací se dostávali na polovinu soupeře, ale nikoliv už do šancí, které by mohly změnit skóre.

Poslední čtvrthodinu odřídil po zranění hlavního čtvrtı rozhodčí.

Svěřenci trenéra Martina Svědíka narazili na nejtěžšího možného soupeře, kterı byl při losu k mání. Lokomotiv získal před 17 lety svůj jedinı bulharskı titul a v minulé sezoně skončil druhı za suverénním Ludogorcem Razgrad.

Pro obě mužstva šlo o první soutěžní duel sezony.

Konferenční liga
22. 7. 2021 19:00
Konec zápasu
Plovdiv : Slovácko 1:0
(0:0)
Góly:
88. P. Vitanov
Góly:
Sestavy:
I. Pirgov - C. Gomis, A. Craciun, O. Bykov - N. Nikolaev (64. M. Petrovič), P. Vitanov, P. Umarbaev (90. I. Angelov), C. Ruane - L. Salinas (86. E. Jančev), G. Minčev, D. Iliev
Sestavy:
F. Nguyen - P. Reinberk, S. Hofmann, M. Kadlec, J. Kalabiška - L. Sadílek, V. Daníček, M. Havlík - J. Navrátil (78. M. Petržela), R. Cicilia, D. Holzer (55. V. Jurečka)
Náhradníci:
I. Angelov, E. Jančev, M. Paskalev, L. Raeder, A. Ivanov, G. Mavrodiev, M. Petrovič
Náhradníci:
P. Bajza, J. Srubek, P. Šimko, M. Petržela, V. Jurečka, V. Nemrava, M. Kohút, J. Divíšek, D. Mareček, F. Vecheta, M. Kudela, M. Merdovič
Žluté karty:
53. O. Bykov
Žluté karty:

Rozhodčí: K. Abed - C. Mugnier , G. Pasqualotti

Přejít na on-line reportáž