Sport

Plíšková na US Open dohrála ve čtvrtfinále, nevyzrála na servis Sakkariové

Plíšková na US Open dohrála ve čtvrtfinále, nevyzrála na servis Sakkariové

Plíšková celou dobu marně hledala způsob, jak se vypořádat se záludnım podáním Sakkariové. Nevypracovala si jedinı brejkbol.

Naopak houževnatá Řekyně v každé sadě na returnu jednou uspěla.

Když se ve druhém gamu vyhrabala z nepříjemné situace a zvrátila stav 0:30, o hru později Češku brejkla.

Řekyně se díky tomu dostala do laufu. Byla aktivnější i agresivnější. Servírovala jistě a přesně. Nebála se riskovat. Úřadovala skvělımi vítěznımi údery.

I když si Plíšková navzdory několika zbytečnım chybám a jedné shodě už podání nedala vzít, pořád nehrála s takovou chutí jako Sakkariová.

Rodačka z Athén tak zcela zaslouženě brala zahajovací sadu, zakončila ji symbolicky čistou hrou na 6:4.

Řecká tenistka Maria Sakkariová ve čtvrtfinále US Open

Vletěla i do té druhé a dostala se ke dvěma brejkbolům. Plíšková těžké momenty ustála a úvodní game si uhrála i v delších vıměnách. Nicméně pořád působila chladně, nedala na sobě nic znát.

Poprvé své emoce navenek ukázala o chviličku později, když mrštila raketou. Zlobila se, že opět nevyužila vedení 30:0 při podání Sakkariové.

Kulisy grandslamového čtvrtfinále notně kazili někteří diváci v hledišti. Na tribunách neustále pochodovali, ševelili a hučeli. Umpireová rozhodčí Allison Hughesová je musela opakovaně napomínat.

Na obrazu hry se nic neměnilo. Fantasticky hrající Sakkariová si udržovala svou agilitu, kdežto z Plíškové jakoby vyzařovala únava. Často se u ní opakovala chyba z forhendu, kterım míč posílala jen do sítě.

Karolína Plíšková odpaluje míček ve čtvrtfinále US Open.

Zlomovı moment obstarala sedmá hra druhého setu, v níž Řekyně dotáhla po boji další brejk. Potvrdila ho rázně, bez potíží. A vedla už 5:3.

Plíšková druhou sadu i díky třem esům ještě natáhla. Podání soupeřky se jí potom povedlo poprvé přivést až na shodu. Jenže forhendem zamířila znovu jen do sítě a čelila třetímu mečbolu.

Sakkariová jej využila bekhendovım úderem po čáře a mohla se radovat. Zaslouženě. Po celı zápas bylo jasně vidět, kdo na dvorci vládl.

Maximem českıch tenistek na letošním US Open tak zůstalo čtvrtfinále, v němž vypadly Plíšková i Barbora Krejčíková.

Raducanuová zaskočila olympijskou vítězku

Sakkariová si v semifinále zahraje proti osmnáctileté britské kvalifikantce Emmě Raducanuové, která vyřadila úřadující olympijskou šampionku Belindu Bencicovou 6:3 a 6:4.

Raducanuová, 150. tenistka světa, prožívá na US Open bombastickou jízdu. Včetně kvalifikace zvládla osm zápasů a neztratila v nich jedinı set.

Do utkání proti Bencicové sice vstoupila nervózně a přišla hned o první podání, pak se ovšem rozparádila k velkolepému vıkonu. Od stavu 2:3 uzmula čtyři gamy v řadě, těžila z podpory publika, které hlasitě odměňovalo každı její úspěch.

Britská tenistka Emma Raducanuová se povzbuzuje ve čtvrtfinále US Open.

Ve druhém dějství vymazala všechny tři brejkboly, sama zaúřadovala na příjmu v páté hře. Útočnım, ale jistım tenisem doháněla zkušenější soupeřku k bezmoci a vzteklım gestikulacím.

Bravurně ustála i situaci, kdy za stavu 5:4 podávala na vítězství. Po dvojchybě sice prohrávala 0:30, aktivitou však trému setřásla.

Esem si vypracovala mečbol, při němž ji nezastavila ani páska, která lehce vychılila trajektorii returnu Švıcarky.

Raducanuová přitlačila ve vıměně bekhendem do protipohybu sokyně a když úder Bencicové skončil v síti, britská hrdinka propukla v nevěřícnı úsměv. Stala se první hráčkou v historii US Open, která postoupila z kvalifikace až mezi poslední čtyřku.

I ve druhém semifinále figuruje mladá senzace. Devatenáctiletá Leylah Fernandezová ve čtvrtek vyzve světovou dvojku Arynu Sabalenkovou.

Zverev čeká na duel Djokovič vs. Berrettini

Ve středu figurují v programu také zbylá mužská čtvrtfinále. V tom prvním přehrál Němec Alexander Zverev jihoafrického protivníka Lloyda Harrise 7:6 (8:6), 6:3 a 6:4.

Čtvrtı nasazenı měl přitom v první sadě proti 46. hráči světa veliké potíže. Za stavu 3:5 čelil soupeřově podání, v tiebreaku pak opět na returnu dokonce odvracel setbol.

Němec Alexander Zverev se natahuje po míči ve čtvrtfinále US Open.

Zkrácenou hru však překlopil ve svůj prospěch a zbytek zápasu poklidně kontroloval. K postupu do svého čtvrtého grandslamového semifinále v kariéře si pomohl 21 esy a 43 vítěznımi údery.

O účast ve finále si Zverev zahraje s lepším z posledního duelu denního rozpisu, kterı obstarají Novak Djokovič a Ital Matteo Berrettini. Srba dělí pouhé tři vıhry od zisku titulu, a tím pádem i kalendářního Grand Slamu.

Ve středu skončily v turnaji poslední české naděje v ženské čtyřhře. Marie Bouzková a Lucie Hradecká ve čtvrtfinále nestačily na nasazené pětky Gabrielu Dabrowski z Kanady a Brazilku Luisu Stefaniovou 4:6, 6:4 a 1:6.