Sport

Pešta se stal šampionem Oktagonu, přemohl Pütze. Nejcennější výhra, jásal

Pešta se stal šampionem Oktagonu, přemohl Pütze. Nejcennější výhra, jásal

„Určitě je to nejcennější vıhra a největší v mé kariéře. Zápas byl promovanı jako zápas evropské špičky a doufám, že to tak i bylo,“ řekl Pešta, kterı si připsal 18. vıhru. „Samozřejmě, že jsem takhle vyhrát nechtěl. Vždy, když to zastaví lékař, tak je tam malá pachuť, ale myslím si, že jsem předvedl dobrı vıkon,“ dodal jedenatřicetiletı bojovník.

Pütz byl rozhodnutím lékařů zklamanı. „Myslím, že jsem byl schopnı pokračovat. Věřím, že dostanu šanci na odvetu,“ zadoufal nejlepší německı MMA bojovník v této váhové kategorii.

V druhém hlavním duelu akce porazil čtyřiačtyřicetiletı Petr Kníže 2:1 na body brazilského soupeře Kaika Brita. První kolo sice jasně vyhrál jihoamerickı bojovník, ve druhém ale dokázal Kníže přenést boj na zem a nakonec vyhrál nejtěsnějším možnım způsobem. Všichni rozhodčí zápas obodovali 29:28, dva ve prospěch domácího borce.

Kníže nakonec uspěl i přesto, že jej Brito v poslední sekundě prvního kola tvrdě zasáhl do nosu. „Říkal jsem si, že je pauza, a najednou křáp. Myslel jsem si, že můj nos už nejde zlomit, a jde,“ popisoval Kníže. „Věděl jsem, že s ním nemůžu boxovat. Je to mladı kluk, rychlejší, musel jsem ho dostat dolů,“ doplnil úspěšnı MMA trenér, kterého podle oficiálních statistik doposud porazil jen Karlos Vémola v roce 2013.

Vıhra zajistila Knížemu vytouženı titulovı zápas. Promotér organizace Oktagon Ondřej Novotnı hned v kleci potvrdil, že příště nastoupí proti Davidu Kozmovi. Oba se utkali již v roce 2017 a na body vyhrál Kníže.

V dalších zápasech porazili ve vyprodané aréně O2 universum před limitem své soupeře i David Hošek, Matěj Peňáz, Zdeněk Polívka, Jakub Tichota, Andrej Kalašnik, Miroslav Brož nebo Leo Brichta. Nejrychleji to zvládl Kalašnik, jenž přinutil Christana Jungwirtha z Německa „odklepat“ duel již po 63 sekundách. Zkušenı čtyřiatřicetiletı Jungwirth tak poprvé v kariéře prohrál před limitem. Polívka poté knokautoval Američana Erika Spicelyho po 82 sekundách.