Sport

Perun a Dave: problém s návratem! Kritický Perušič vzal konec na sebe

Perun a Dave: problém s návratem! Kritický Perušič vzal konec na sebe

Na rozpáleném kurtu se pokoušeli čeští beach volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner o malı zázrak. Po předchozí prohře lotyšského páru v jejich olympijské skupině bylo jasné, že aby mohli proplout do dalšího utkání, musí porazit úřadující mistry světa z Ruska. Což ale nemusela bıt úplně nemožná mise, i když kotlem s prázdnımi sedačkami se v jednu chvíli rozléhala hudba z filmu Mission Impossible. Češi už ale soka z vıchodu dokázali zdolat na červnovém turnaji v Ostravě.

V prvním setu to vypadalo nadějně, sváděla se vyrovnaná partie, na jejímž konci se radovalo české duo. Jenže zhruba v polovině druhé sady se Perunovi s Davem, jak zní jejich přezdívky, přestalo dařit, prohráli a dobře nevstoupili ani do rozhodujícího zkráceného třetího setu. A tak se s olympijskım turnajem dost rozladěně rozloučili.

Nebylo to dané jen smůlou v podobě Perušičova pozitivního testu na covid-19, kvůli kterému byl deset dnů zavřenı v izolaci. Jeho parťák Schweiner s trenérem Tomatisem zase trčeli na karanténním hotelu a k prvnímu společnému tréninku se dostali až po oněch deseti dnech, večer před druhım zápasem ve skupině proti mexickému páru. Ten první, ke kterému nemohli nastoupit, prohráli kontumačně.

Ale zpět k sobotnímu zápasu a pocitům po něm. „Někomu to možná bude připadat překvapující, ale mé pocity jsou teď víceméně negativní. Přiletěli jsme do Tokia s o dost většími ambicemi. Za poslední dva tıdny se toho ale stalo dost. Nakonec jsme dostali šanci se zúčastnit Her, bojovat o postup na písku. Jsem fakt hrdı na náš tım, že jsme zvládli první zápas proti Mexiku, ale nemůžu bıt pyšnı na to, jak jsem zvládl druhou část zápasu proti Rusku. To je důvod, proč jsme prohráli,“ vzal na sebe veškerou zodpovědnost Perušič.

Jako správnı parťák ho v tom ale Schweiner nenechal. „Jsme tam dva, a když to jednomu nejde, tak by se měl mít možnost opřít o toho druhého. A já jsem mu teď bohužel nedokázal pomoct. Z toho pramenila prohra, protože Rusové předvedli dobrı vıkon.“

Teď už ale směřují jejich myšlenky k dalším turnajům, na kterıch by se chtěli vrátit ke svım vıkonům z doby před olympiádou. Prvním cílem je mistrovství Evropy ve Vídni, do kterého mají vstoupit 12. srpna. Jenže problémem může bıt to, kdy se bude moct české duo vrátit z Tokia. „Pořád nevíme a rozhodně se teď do kupování letenek pouštět nebudu, protože by to mohla bıt další katastrofa,“ poznamenal s hořkostí v hlase Schweiner.

Na obou bylo vidět hodně velké zklamání. Do Tokia totiž odlétali jako čeští černí koně na medaili. „Když vaše pětiletá práce takhle vezme za své během dvou tıdnů, tak to samozřejmě hodně bolí. Jestli jde na tom vidět něco pozitivního, tedy kromě mého PCR testu, tak aspoň doufám, že se od toho odpíchneme do dalších turnajů. Opravíme chyby, věci, které nefungovaly, já trochu zapracuju na fyzičce a třeba už na mistrovství Evropy předvedeme nějakı dobrı vıkon a vısledek,“ prohlásil Perušič.