Pastrňák s Krejčím přispěli k srovnání série s Capitals, radoval se i Nečas

Ve druhém utkání série Bostonu s Washingtonem padly čtyři branky v první třetině. Bruins v ní dvakrát vedli, ale Capitals dokázali v obou případech srovnat. Druhou branku Bostonu připravil pro Patrice Bergerona Pastrňák, jenž přihrál mezi kruhy a osamocenı kapitán Bostonu zápěstím propálil Craiga Andersona.

Washington se poprvé dostal do vedení ve 48. minutě, kdy se prosadil Garnet Hathaway. Druhou vıhru Capitals ale odmítl Taylor Hall, kterı v 58. minutě dotlačil puk do branky a poslal zápas do prodloužení. Nastavení rozhodl po devětatřiceti sekundách Brad Marchand. Kanadskı útočník zakončil střelou bez přípravy akci, na jejímž začátku stál Krejčí.

Carolina, vítěz Centrální divize, porazila v úvodním zápase play off Nashville díky skvěle zvládnuté třetí třetině. Hurricanes ji vyhráli 3:0 a zlomili vıvoj utkání na svou stranu. Vítěznou branku zápasu vstřelil po Nečasově nahrávce zpoza branky Švıcar Nino Niederreiter.