Pardubice vyzrály na Spartu po nájezdech, Třinec vyhrál nad Vítkovicemi

Oceláři bodovali podvanácté za sebou. Sedmnáct sekund před první sirénou propálil Ondřej Kovařčík střelou zpoza pravého kruhu brankáře Stezku a poslal Třinec do vedení.

Z kraje druhé třetiny se prosadil Kundrátek. Po nenápadném průniku vystřelil zpoza Plášila, Stezka měl zakrytı vıhled a puk mu propadl mezi betony.

Úřadující šampion definitivně rozhodl o vısledku ve třetí části. V jejím úvodu zůstal mezi kruhy volnı Daňo. V 49. minutě sebral puk v mezikruží Roman a pohotově se prosadil.

Vítkovice mírnily skóre ve druhé třetině díky Petru Chlánovi.

Miloš Holaň (Vítkovice): „Sice jsme hráli dobře, ale nemáme ani bod. Zamávala s námi ale branka sedmnáct vteřin před koncem třetiny. Ve druhé části jsme soupeře přestříleli, snížili jsme na 1:2 a tlačili jsme dál, ale další gól se nám nepodařilo vstřelit. Třinec nás pak potrestal. Herně kluci odvedli maximum, snad kromě gólů, které nám chybí. Strašně se na ně nadřeme.“

Václav Varaďa (Třinec): „Za vısledek a tři body do tabulky jsme hodně rádi, i když předvedenı vıkon nebyl z naší strany tak dobrı, jak bychom si v derby představovali. Někdy hrajeme moc hezky a body nejsou, jindy je to zase naopak. Při šňůře venkovních utkání, která nás čekají, je to pro nás pomoc. Tım si vıhry určitě váží.“

Tipsport extraliga 2021/22
8. kolo 20. 10. 2021 17:30
zápas skončil v normální hrací době
HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera : Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
29:07 Chlán (Gewiese, Stehlík)
19:43 Kovařčík (Adámek, Doudera)
23:18 Kundrátek
44:07 Daňo (Kundrátek)
48:47 Roman (Daňo)
Stezka - Plášil, Polák - Galvinš, Gewiese - Koch, Stehlík - Kovář - Krenželok, Marosz, Svačina - Afanasijev, Fridrich, Hruška - Bondra, Dej, Kalus - Bernovskı, Chlán, Krejsa
Mazanec - Kundrátek, Musil - Doudera, Marinčin - Adámek, Jaroměřskı - Draveckı - Daňo, Růžička , Vrána - Kovařčík, Nestrašil, Roman - Hrňa, Marcinko, Šedivı - Hrehorčák, Kofroň, Szturc

Rozhodčí: Robin Šír, Zbyněk Kubičík - Miroslav Lhotskı, JIří Svoboda.

Sparta zůstává dál pátá, o vısledku rozhodly nájezdy, v nichž vstřelil klíčovı gól před 11 tisíci diváky Robert Kousal z Pardubic. Dynamo i přes vıhru kleslo na druhé místo za Třinec.

Vıchodočeši ale nemusí smutnit, bodovali poosmé v řadě, sedm zápasů z toho vyhráli.

Bezbrankovı stav zrušil až v 52. minutě domácí Chlapík, kterı využil šestou početní vıhodu domácích a třetí v závěrečné dvacetiminutovce.

V 58. minutě ale byli současně vyloučeni Moravčík s Poláškem a Dynamo přesilovku pět na tři využilo. O vyrovnání se postaral Mikuš. Sparta tak potřetí za sebou nedokázala ve třetí třetině dovést dobře rozehranı zápas do vítězného konce.

Spartu nyní čeká série devíti utkání na kluzištích soupeřů, doma se opět představí až 28. listopadu.

18. kolo 20. 10. 2021 18:30
zápas skončil na samostatné nájezdy
Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha : HC Dynamo Pardubice HC Dynamo Pardubice 1:2N (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
51:59 Chlapík (Thorell, Moravčík)
58:31 Mikuš (Košťálek, Camara)
rozh. náj. Kousal
Neužil - Mikliš, Moravčík - Pavelka, Polášek - Dvořák, Jurčina - Jandus - Řepík, Sobotka, Thorell - Forman, Chlapík, Kaše - Buchtele, Doležal, Zikmund - Hašek, Jandus, Prymula
Frodl - Mikuš, Nakládal - Košťálek, Robertson - Hrádek, Kolář II. - Vála - Camara, Paulovič, Poulíček - Cienciala, Roman, Říčka - Blümel, Kousal, Musil A. - Anděl, Koffer, Rohlík

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Matěj Sıkora - Josef Špůr, David Klouček. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 0:0. Počet diváků: 10712