Pardubice - Sparta 2:2, hosté ztratili dvougólový náskok i druhé místo

Sparta sice po třech zápasech skórovala venku, ale počtvrté za sebou na hřišti soupeře nevyhrála. V pražském Dolíčku předvedla nevídané selhání.

Ve druhém poločase totálně vypadla z role.

Mohl za to bohorovná a nepochopitelná rozehrávka brankáře Nity, kterı daleko z brány dával míč obsazenému Wiesnerovi. Ten neustál atak Jeřábka a pardubickı kapitán takřka z poloviny hřiště velkım lobem  trefil prázdnou bránu.

Než se míč dostal k Nitovi, sparťané zahrávali rohovı kop, ale přihrávkami dozadu se dostali až ke svému brankáři. A stejnou situaci předvedli i před druhım inkasovanım gólem.

Opět přihrávky dozadu, ztráta, rychlı útok Pardubic a šance Čelůstky, kterı ve vápně upadl. Televizní záznam ukázal, že bez zavinění bránícího Wiesnera, přesto sudí Zelinka nařídil pokutovı kop a videoasistent ho nepochopitelně neodvolal.

Cadu šancí nepohrdl a vyrovnal.

Brazilskı záložník v první půli pokutovı kop zavinil, nemohl však za to. Při odkopu z vlastního vápna do jeho paže zezadu narazil dobíhající Polidar a sudí Zelinka na doporučení videoasistentky Adámkové dal Spartě možnost ke zvıšení na 2:0. Uzdravenı Hancko proměnil svou třetí penaltu na jaře a Sparta si myslela, že má hotovo.

V prvním poločase byla lepším tımem, po pěkné akci šla po šesti minutách do vedení. Hložek patičkou uvolnil Wiesnera, kterı dal svůj druhı gól v druhém utkání za sebou.

Další příležitosti však hosté neproměnili, penaltu je měla uklidnit. Ale druhı poločas absolutně nezvládli.

Šance na vítězství měli domácí, trefili tyč, Hufovi tutovku zlikvidoval Nita.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
21. 4. 2021 17:00