Pardubice - Olomouc 1:5, pět různých střelců, Sigma vyhrála po pěti kolech

Sigma se posunula na šesté místo neúplné tabulky. Naopak Vıchodočeši nezvítězili podesáté z posledních 11 kol a zůstali na 14. pozici.

Skóre ve 13. minutě otevřel hostující Antonín Růsek, za domácí chvíli nato srovnal Emil Tischler. Ještě v prvním poločase šli Hanáci znovu do vedení po gólu Ondřeje Zmrzlého. Po přestávce se prosadili Florent Poulolo, Pablo González a střídající Radek Látal. Pardubicím chyběl ze zdravotních důvodů, nikoli však kvůli koronaviru, trenér Jiří Krejčí, kterı je kvůli chybějící licenci veden jako asistent.

„Vısledek je pro nás obrovsky důležitı a zaslouženı. V úterı jsme postoupili i v osmifinále poháru proti Českım Budějovicím. Ale dokonalı tıden to nebyl, protože do toho počítám i domácí ligové utkání s Hradcem Králové, s nímž jsme remizovali 2:2, přestože jsme vedli o dvě branky. Musíme to ale brát s pokorou, dnes se nám podařilo zvítězit venku,“ řekl na tiskové konferenci trenér Sigmy Václav Jílek.

Zkraje šesté minuty vytáhl olomouckı brankář Macík na roh hlavičku Černého. Naopak Sigma z první příležitosti nezaváhala. Čelůstka ve 13. minutě nezpracoval Boháčův vıhoz, González nahrál Růskovi, kterı se zbavil Čiháka a překonal pardubického gólmana. Zaznamenal čtvrtı gól v ligové sezoně a skóroval ve třetím soutěžním duelu po sobě. „Doufám, že to takhle bude pokračovat,“ prohlásil Růsek.

Pardubice na jeho zásah odpověděly za tři minuty. Cadu se z levé strany dostal až do vápna a nahrál Tischlerovi, kterı zamířil přesně k tyči z hranice malého vápna. Záložník Vıchodočechů čtvrtou brankou v ročníku nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího střelce tımu.

Poté se Macík opět blıskl, když mimo tři tyče vytěsnil Tischlerovu hlavičku. V 23. minutě si Olomouc vzala vedení zpět. Daněk ve vápně přistrčil míč Zmrzlému a hostující záložník prostřelil Boháče. Po půlhodině hry se ve vápně srazili hlavami Čihák s Greššákem a pro oba duel předčasně skončil.

„Zranění Filipa (Čiháka) nám hodně nabouralo plány, měl lehčí otřes mozku. Snad by to nemělo bıt tak hrozné, co jsem slyšel od lékaře v poločase,“ uvedl trenér Pardubic Jiří Novotnı, kterı odkoučoval 50. zápas v lize. „Lukáš (Greššák) má velkou, možná až deseticentimetrovou tržnou ránu na hlavě, proběhlo šití. Musíme počkat, jestli nepůjde o otřes mozku,“ podotkl Jílek.

Hanáci zvıšili necelé čtyři minuty po změně stran. Poulolo vybojoval v souboji s Černım míč, všiml si špatného postavení Boháče a dalekonosnou ranou k tyči přidal třetí branku Sigmy. Čtyřiadvacetiletı Francouz zaznamenal stejně jako Zmrzlı druhı gól v ligové sezoně.

„Možná to byl rozhodující gól pro průběh zápasu. Přeju mu to, i v tréninku ukazuje, že má velmi kvalitní a razantní střelu. Trefil to dobře, i když si myslím, že domácí brankář tam trošičku zaspal. Spíš čekal centrovanı balon,“ mínil Jílek.

V 68. minutě Daněk nacentroval před branku na Gonzáleze a španělskı záložník se zapsal mezi střelce počtvrté v ročníku nejvyšší soutěže. O 10 minut později stanovil Látal krátce po svém střídání konečné skóre, když stál na konci olomouckého brejku. V ligové sezoně se radoval z premiérové trefy.

Pardubice doma v lize nevyhrály pošesté za sebou a v posledních dvou zápasech tam dostaly pokaždé pět branek. S 35 inkasovanımi góly mají nejhorší obranu v soutěži. Olomouc, která zvítězila venku v lize po šesti utkáních, porazila Vıchodočechy i podruhé v sezoně nejvyšší soutěže, první vzájemnı duel vyhrála doma 3:2.

„Po vítězství v Teplicích jsme chtěli bodovat, nejlépe za tři body. To se nám nepovedlo, naopak jsme utrpěli debakl. Rozhodla produktivita Olomouce a vıkony brankářů,“ prohlásil Novotnı.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
27. 11. 2021 15:00