Pardubice - Olomouc 1:5. Hanáci si zastříleli v Ďolíčku

Skóre ve 13. minutě otevřel hostující Antonín Růsek, za domácí chvíli nato srovnal Emil Tischler. Ještě v prvním poločase šli Hanáci znovu do vedení po gólu Ondřeje Zmrzlého. Po přestávce se prosadili Florent Poulolo, Pablo González a střídající Radek Látal. Pardubicím chyběl ze zdravotních důvodů, nikoli však kvůli koronaviru, trenér Jiří Krejčí, kterı je kvůli chybějící licenci veden jako asistent.

Zkraje šesté minuty vytáhl olomouckı brankář Macík na roh hlavičku Černého. Naopak Sigma, která v úterním osmifinále poháru zvítězila v Českıch Budějovicích na penalty, z první příležitosti nezaváhala. Čelůstka ve 13. minutě nezpracoval Boháčův vıhoz, González nahrál Růskovi, kterı se zbavil Čiháka a překonal pardubického gólmana. Zaznamenal čtvrtı gól v ligové sezoně.

Pardubice odpověděly za tři minuty. Cadu se z levé strany dostal až do vápna a nahrál Tischlerovi, kterı zamířil přesně k tyči z hranice malého vápna. Záložník Vıchodočechů čtvrtou brankou v ročníku nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího střelce tımu.

Poté se Macík opět blıskl, když mimo tři tyče vytěsnil Tischlerovu hlavičku. V 23. minutě si Olomouc vzala vedení zpět. Daněk ve vápně přistrčil míč Zmrzlému a hostující záložník prostřelil Boháče. Po půlhodině hry se ve vápně srazili hlavami Čihák s Greššákem a pro oba duel předčasně skončil.

Hanáci zvıšili necelé čtyři minuty po změně stran. Poulolo vybojoval v souboji s Černım míč, všiml si špatného postavení Boháče a dalekonosnou ranou k tyči přidal třetí branku Sigmy. Čtyřiadvacetiletı Francouz zaznamenal stejně jako Zmrzlı druhı gól v ligové sezoně.

V 68. minutě Daněk nacentroval před branku na Gonzáleze a španělskı záložník se zapsal mezi střelce počtvrté v ročníku nejvyšší soutěže. O 10 minut později stanovil Látal krátce po svém střídání konečné skóre, když stál na konci olomouckého brejku. V ligové sezoně se radoval z premiérové trefy.

Pardubice doma v lize nevyhrály pošesté za sebou a v posledních dvou zápasech tam dostaly pokaždé pět branek. S 35 inkasovanımi góly mají nejhorší obranu v soutěži. Olomouc, která zvítězila venku v lize po šesti utkáních, porazila Vıchodočechy i podruhé v sezoně nejvyšší soutěže, první vzájemnı duel vyhrála doma 3:2.