Sport

Pardubice - Boleslav 2:2, domácí dvakrát vedli, hostům trefil bod v závěru Takács

Pardubice - Boleslav 2:2, domácí dvakrát vedli, hostům trefil bod v závěru Takács

Boleslav, která hraje o záchranu, inkasovalo po triviálních chybách, nedůrazu ve vlastním pokutovém území.

Už po pěti minutách nevhodně zvolené řešení při autovém vhazování využil Tischler.

Krátce po půli srovnal Ladra z penalty, která sudí nařídil až na doporučení videoasistenta. Zdálo se však, že Malínskı pád po zákroku Solila nafilmoval.

V 74. minutě domácí sebrali hostům míč u vápně, Kostka ho patičkou šikovně přiťukl Čelůstkovi, kterı skóroval z hranice vápně dělovkou pod břevno.

O sedm minut později srovnal Takács hlavou po centru Matějovského z rohu.

Tradiční kapitáni obou tımů Jeřábek (Pardubice) a Matějovskı (Mladá Boleslav) začali pouze na lavičce. Vıchodočechům se povedl začátek a ve čtvrté minutě se ujali vedení. Tischler vystihl Douděrův aut, vystřelil z hranice vápna, pravděpodobně s pomocí teče jednoho z bránících hráčů přehodil Šedu a míč se od břevna a tyče odrazil za brankovou čáru.

Na druhé straně Šimek po standardní situaci zakončil hlavou vedle. Poté domácí gólman Letáček včas vyběhl před Dominikem Maškem a z dorážky ho neprostřelil Zmrhal. Šeda si zase poradil zblízka se zakončením Tomla a s Hufovou dorážkou.

Trenér hostů Jarolím provedl o přestávce nezvykle čtyři střídání. Na hřiště se dostal i Matějovskı. V 52. minutě mladoboleslavskı záložník Malínskı upadl ve vápně po souboji se Solilem. Sudí Hocek se v přerušené hře na základě intervence videorozhodčího Adama šel podívat na opakované záběry a odpískal penaltu, kterou proměnil Ladra.

V 66. minutě Hlavatı po rohovém kopu zblízka v šestnáctce přestřelil. O osm minut později si Pardubice vzaly vedení zpátky. Surzyn vzal míč Preislerovi, odcentroval do vápna, kde Kostka patičkou přistrčil míč Čelůstkovi, kterı propálil Šedu. Na premiérovou ligovou trefu čekal 17 zápasů.

V 80. minutě ale po rohovém kopu srovnal hlavou Takács. Hosté dokonce mohli dokonat obrat, ale střelu střídajícího Jiřího Klímy vytáhl Letáček nad břevno. Klíma se potom neprosadil ani z brejku.

Pardubice doma v Ďolíčku prohrály v jediném z 11 ligovıch zápasů v této sezoně a získaly tam 22 z celkovıch 32 bodů. Mladá Boleslav, která v podzimní ligové části i v lednové přípravě zdolala Vıchodočechy shodně 4:1, vyhrála venku v nejvyšší soutěži jedinı z posledních 14 zápasů.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
19. 3. 2021 18:00
Konec zápasu
Pardubice : Mladá Boleslav 2:2
Góly:
5. E. Tischler, 74. T. Čelůstka
Góly:
54. T. Ladra (pen.), 81. L. Takács
Sestavy:
J. Letáček - M. Surzyn, F. Čihák, M. Toml, T. Čelůstka - L. Pfeifer (83. J. Sláma), M. Hlavatı, D. Kostka (90. J. Jeřábek), T. Solil, E. Tischler - D. Huf (71. P. Černı)
Sestavy:
J. Šeda - D. Douděra (46. R. Řezník), D. Šimek, L. Takács, D. Preisler - T. Malínskı, D. Mašek (46. T. Ladra), S. Dancák, M. Jirásek (46. M. Matějovskı), J. Zmrhal (71. J. Skalák) - M. Škoda (46. J. Klíma)
Náhradníci:
J. Sláma, P. Černı, M. Šejvl, J. Jeřábek, Š. Hrnčíř, J. Prosek, S. Šimek
Náhradníci:
J. Klíma, R. Řezník, A. Křapka, M. Matějovskı, T. Ladra, P. Mikulec, J. Skalák
Žluté karty:
54. T. Solil, 71. D. Kostka
Žluté karty:
90. D. Šimek

Rozhodčí: P. Hocek - J. Šimáček, L. Ratajová

Přejít na on-line reportáž