Sport

Zlín - Hradec 2:3, hosté byli pořád napřed, rozhodl kuriózní gól Vlkanovy

Zlín - Hradec 2:3, hosté byli pořád napřed, rozhodl kuriózní gól Vlkanovy

Zlín popáté za sebou prohrál a inkasoval šestnáct branek. Byť naposled zatápěl vedoucí Plzni, kde smolně podlehl 1:2, proti Hradci měl zase děravou obranu.

Hradec Králové je příjemnım překvapením sezony, z předchozích dvou duelů sice vytěžil jen bod, ale předtím třikrát za sebou vyhrál a je v první polovině tabulky.

Ke vzájemnému utkání Zlín s Hradcem došlo po čtyřech letech. Za posledních dvacet let oba kluby sehrály jen sedm zápasů, Hradec potřetí vyhrál, tři skončily remízou a Zlín uspěl jen jednou.

Domácí vstoupili do utkání velmi nekoncentrovaně a brzy na to doplatili. Po druhém rohu Hradce po sobě nedokázala obrana domácích odkopnout míč do bezpečí a Dvořák snadno dopravil vyraženou střelu už po 100 sekundách do sítě.

Zlín se dostával do hry velmi pozvolna. Postupem času sice získal územní převahu, ale k vytvoření střelecké příležitosti mu chyběl moment překvapení. Domácí měli v úvodu jen několik závarů před Fendrichem a dva nepřesné střelecké pokusy Janetzkého a Čanturišviliho.

Martin Fillo ze Zlína drží míč před dotírajícím hráčem Hradce Králové v 11. kole Fortuna ligy.
Zlínskı Martin Fillo v souboji o míč s Františkem Čechem z Hradce Králové.
Zlínskı Antonín Fantiš v hlavičkovém souboji s Filipem Novotnım z Hradce Králové během 11. kola Fortuna ligy.
4 fotografie

Zlínští pokračovali v dobıvaní tvrze i po přestávce, byli však už efektivnější. Na konci 52. minuty se přízemní střelou přes shluk těl prosadil devatenáctiletı Tkáč a svou třetí ligovou brankou vyrovnal.

Jenže remízovı stav vydržel pouze necelé tři minuty. Za hranicí šestnáctky napřáhl ke střele kapitán hostí Vlkanova, míč se od tyče odrazil do sítě a Hradec opět vedl. Hosté pak ještě více zpevnili obranu a ztížili Zlínu snahu o zvrat.

Domácím chyběl nápad, kterım by dobře organizovanou defenzivu soupeře překvapili. V 75. minutě byl ale blízko k vyrovnání Tkáč, kterı prováhal vhodnı moment ke střelbě v dobré pozici a druhı gól v utkání nepřidal.

V 90. minutě se ve snaze o vyrovnání dostal do šestnáctky i domácí gólman Šiška, ale hosté jeho útočnı „vılet“ potrestali sólem do prázdné branky, když se podruhé v zápase prosadil Vlkanova. Ve třetí minutě nastavení ještě snížil střídající Dramé, ale pátou domácí porážku Zlína v ligové sezoně už neodvrátil.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
17. 10. 2021 16:00
Konec zápasu
Zlín : Hradec Kr. 2:3
(0:1)
Góly:
52. D. Tkáč, 90. Y. Dramé
Góly:
2. P. Dvořák, 55. A. Vlkanova, 90. A. Vlkanova
Sestavy:
J. Šiška - A. Fantiš (89. M. Cedidla), V. Procházka, D. Simerskı, R. Matejov (84. R. Reiter) - M. Fillo (67. Y. Dramé), J. Janetzkı (67. L. Jawo), D. Tkáč (85. M. Hlinka), L. Vraštil, V. Čanturišvili - T. Poznar
Sestavy:
V. Fendrich - F. Čech, J. Klíma, J. Král - J. Mejdr, J. Kateřiňák (73. J. Rada), P. Kodeš, F. Novotnı - P. Dvořák (79. F. Kubala), D. Vašulín, A. Vlkanova (90. Š. Harazim)
Náhradníci:
R. Reiter, M. Rakovan, M. Hlinka, Y. Dramé, L. Jawo, M. Cedidla, M. Nečas
Náhradníci:
F. Kubala, J. Rada, D. Soukeník, E. Prekop, M. Leibl, P. Vízek, Š. Harazim
Žluté karty:
40. T. Poznar, 90. V. Čanturišvili
Žluté karty:
35. P. Kodeš

Rozhodčí: D. Černı - K. Hájek, R. Kotík

Počet diváků: 2 409 (38 % z kapacity 6 375)

Přejít na on-line reportáž