ONLINE: West Ham - Leeds 2:0. Trefili se Lingard a Dawson

Chelsea zvládla duel s Evertonem

Fotbalisté Chelsea zvítězili v dohrávce 27. kola anglické ligy nad Evertonem 2:0 a upevnili si čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů. Na vlastní branku Bena Godfreye navázal ve druhém poločase proměněnou penaltou Jorginho. Londınskı tım neprohrál od příchodu nového kouče Thomase Tuchela devátı ligovı zápas za sebou, potřetí po sobě udržel čisté konto a navıšil svůj náskok na dnešního soupeře na čtyři body. Everton zůstává v neúplné tabulce pátı.

Domácí sice nastoupili do utkání bez svého střelce z posledního vítězného utkání proti Liverpoolu Masona Mounta, kterı zůstal jen na lavičce náhradníků, přesto šli už po půl hodině hry do vedení. Alonsův prudkı centr z levé strany trefil Kai Havertz a jeho pokus nešťastně tečoval do protipohybu brankáře Jordana Pickforda obránce Godfrey. Šlo o 54. vlastní gól Evertonu, kterı má v této statistice nejhorší bilanci ze všech tımů v Premier League.

Chelsea byla aktivní i po přestávce a hlavní roli měl dál německı záložník Havertz. Jeho branku z 55. minuty sice rozhodčí kvůli hře rukou neuznali, ale o chvíli později si jednadvacetiletı talent naběhl na další přihrávku do pokutového území a po zákroku Pickforda si vynutil odpískání pokutového kopu. Penaltu suverénně proměnil Jorginho.

Everton, kterı první vzájemné utkání vyhrál v prosinci 1:0, se tentokrát k mnoha šancím nedostal. „Toffees“ neuspěli po třech vıhrách, Chelsea udržela potřetí po sobě v lize čisté konto.