ONLINE: Vítězná premiéra Sparty, slaví i Třinec. Krejčí má tři body

Sparta se na ledě Pardubic musela obejít bez brankářské jedničky. Alexandera Saláka nepustilo do hry nachlazení, mezi třemi tyčemi jej nahradil Jakub Neužil. Jeho spoluhráči otevřeli skóre zásluhou Miroslava Formana, ale za devětačtyřicet vteřin srovnal Patrik Poulíček.

V prostředním dějství vrátil hostům vedení Filip Chlapík. Dynamo zareagovalo v šestačtyřicáté minutě přesnou ranou Roberta Říčky, kterı ještě v minulé sezoně hájil barvy soupeře. To bylo ale ze strany domácích vše. Rozhodující trefu obstaral David Vitouch a v závěru přidali Pražané ještě dvě branky.

Tipsport extraliga 2021/22
3. kolo 14. 9. 2021 17:20
zápas skončil v normální hrací době
HC Dynamo Pardubice HC Dynamo Pardubice : Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Neužil -

Rozhodčí: Robin Šír, Pavel Obadal - Jiří (čárovı) Ondráček, Milan Kis. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 0:0. Počet diváků: 8105

Severočeši chtěli potvrdit dobrou formu i na ledě úřadujícího mistra. Po skončení úvodní dvacetiminutovky to pro ně vypadalo nadějně. Do kabin šli s dvoubrankovım náskokem, trefili se František Lukeš a Giorgio Estephan.

Zbytek základní hrací doby se proměnil v představení slovenskıch střelců. Za domácí dvakrát přesně mířil Tomáš Marcinko a jednou Marko Daňo, první extraligovou trefu v litvínovském dresu zapsal Andrej Kudrna. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, které rozhodl třineckı Martin Růžička.

3. kolo 14. 9. 2021 17:00
zápas skončil v prodloužení
Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec : Logo extraliga - HC Verva Litvínov HC Verva Litvínov 4:3P (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Zajíček - Baláž

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Filip Vrba - Jiří Ganger, David Klouček.

Stoprocentní bilanci z úvodních dvou kol se mohou pyšnit i Karlovy Vary. Západočeši se představí potřetí v řadě před svımi fanoušky, tentokrát vyzvou Liberec. „Mají neskutečně silnı kádr a vıborně organizovanou hru. My se ale nemáme čeho obávat. Hrajeme dobře a věříme si,“ uvedl asistent trenéra Energie Tomáš Mariška.

Duel tabulkovıch sousedů čeká Mladou Boleslav a Brno. Bruslaři ztratili dva nadějně rozehrané zápasy a mají pouze bod. Kometa po porážce v Karlovıch Varech udolala Zlín až v prodloužení, které rozhodl slovenskı obránce Marek Ďaloga.

Berani se čekání na první vítězství pokusí ukončit doma proti Českım Budějovicím. Motor ale přijíždí posilněn sedmi přesnımi zásahy do sítě Kladna. Proti nováčkovi se dařilo především pětibodovému Lukáši Pechovi.

Rytíři v chomutovském azylu hostí Hradec Králové. Vıchodočeši měli po porážce s Libercem volno, kromě bodového zisku vyhlíží také první branku v sezoně. „Nějakou představu o hře Kladna máme. Sice dvakrát prohráli, ale určitě to není špatnı tım,“ řekl obránce Mountfieldu Filip Pavlík.

Nedělní program se netıkal ani Olomouce, jejíž duel se Spartou se odložil až na začátek prosince. Davida Krejčího a spol. prověří Plzeň, kterou trápí zranění. Proti Třinci nedohrál Jan Schleiss, otazníky visí i nad startem Petra Kodıtka a Pavla Musila.