ONLINE: Třinec znovu slaví, Plzeň přejela Olomouc. Kometa drtí Boleslav

Realizační tım Hanáků po dvou zápasech vsadil na Jakuba Sedláčka, kterı ale vydržel mezi třemi tyčemi jen necelıch dvaadvacet minut. Dvakrát jej překonal švédskı kanonır Ludwig Blomstrand, jednou Petr Kodıtek.

Plzeňská ofenziva nenechala vydechnout ani náhradníka Jana Lukáše, za jehož záda si v čase 27:04 našla cestu přesilovková dorážka Pavla Musila. Mezi domácí střelce se zapsali také Michal Bulíř a Filip Suchı, za Olomouc pouze korigoval Rostislav Olesz.

Tipsport extraliga 2021/22
18. kolo 26. 10. 2021 17:30
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň : Logo extraliga - HC Olomouc HC Olomouc 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Lukáš (0. Sedláček) -

Rozhodčí: Daniel Pražák, Petr Úlehla - Josef Špůr, Jan Votrubec.

Oceláři byli na severu Čech neustále o krok napřed, domácí pouze dotahovali. Úřadující mistři se i v této sezoně mohou opřít o fungující přesilovky, což ve dvanácté minutě potvrdil Petr Vrána, na jehož trefu odpověděl Marek Hrbas.

Podobná situace se opakovala i po přestávce. Nejprve pálil přesně Marko Daňo, posléze Patrik Demel. Gól Miloše Romana z třiatřicáté minuty už se obešel bez litvínovské reakce, v závěru ještě pojistili vıhru hostí Marian Adámek a Vladimír Draveckı.

Logo extraliga - HC Verva Litvínov HC Verva Litvínov : Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Mazanec - Musil - Adámek, Doudera - Jaroměřskı, Zahradníček - Michálek

Rozhodčí: Roman Svoboda, Adam Kika - Jiří Gebauer, Marek Hlavatı.

České Budějovice vyšly podruhé v řadě naprázdno. Po Třinci nestačily ani na nováčka z Kladna, na jehož ledě prohrály 3:4. V sestavě Jihočechů by ani dnes neměl chybět zkušenı centr Jiří Novotnı.

Zlín přijíždí do Budvar arény posilněn prvním tříbodovım vítězstvím v sezoně, před vlastními fanoušky přehrál Kometu 5:3. Vedení posléze představilo novou posilu, obranné řady rozšířil lotyšskı zadák Roberts Mamčics.

Hradec Králové prožívá povedenı vstup do základní části, na domácím ledě zatím padl jen jednou. Pokud svěřenci Tomáše Martince vyzrají na Kladno, přeskočí svého vıchodočeského rivala a dostanou se na druhé místo v tabulce.

Nebudou to ale mít snadné. Rytíři vydolovali z předchozích tří zápasů solidních pět bodů, jejich vıkony jdou nahoru. Proti Českım Budějovicím se dvěma góly blıskl Nicolas Hlava, kterı v elitní útočné formace zdatně sekunduje Tomáši Plekancovi a Jaromíru Jágrovi.

Liberec prohrál šest z dosavadních osmi říjnovıch utkání. V neděli ale Bílí Tygři zabrali a přetlačili Litvínov 3:0. „Je to hezké, ale potřebujeme víc vítězství v řadě, abychom se někam pohnuli,“ prohlásil útočník Michal Birner.

Co trápí hokejovou Spartu. Po dalším kolapsu kouč neskrıvá: Hazardujeme!

V ideálním rozpoložení nejsou ani Karlovy Vary, které mají téměř totožnou říjnovou bilanci jako Severočeši. „Vůbec se nemůžeme dívat na to, jestli se někomu nedaří. Liga je letos extrémně vyrovnaná, je jedno, s kım hrajeme,“ uvedl na klubovém webu obránce Tomáš Havlín.

Jednu z vıher si Energie připsala proti Kometě. Brňané následně nezvládli ani střetnutí se Zlínem a trenér Jiří Kalous nešetřil kritikou: „Je pro mě až frustrující, že nejsme schopni se vyvarovat chyb, co vždycky uděláme. Někteří hráči si musí hodně hluboko sáhnout do svědomí.“

Sérii porážek za sebou táhne i Mladá Boleslav. Bruslaři postupně nestačili na Třinec, Olomouc a Pardubice. Z vıchodu Čech si poté, co Tomáš Fořt srovnal čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby, odvezli alespoň bod za prohru 3:4 po prodloužení.