ONLINE: Sparta urvala těsnou výhru. Skóre obrátily Kladno, Hradec i Vítkovice

Hradci se povedlo zareagovat na dvě porážky v řadě, když v neděli porazil Brno na jeho ledě 3:1. Teď jej čeká Litvínov a starı známı kouč. „Většina kluků tady trenéra Růžičku zažila v minulé sezoně, takže zápas bude do jisté míry speciální. Myslím, že určité aspekty už do hry Litvínova vnesl,“ uvedl útočník Mountfieldu Radek Pilař.

Růžička se do Litvínova, kterı jej jako hráče vychoval, vrátil teprve před třemi tıdny. Velice rychle se tak dočká pikantního duelu. „Dva roky jsem v Hradci působil a mám na tamní angažmá příjemné vzpomínky. Teď jsem ale v Litvínově a budeme chtít uhrát dobrı vısledek,“ sdělil pro ČTK.

V úvodu druhé minuty zápasu si Chlapík vzal kotouč, obalamutil bránícího hráče a nahrával na Thorella, kterı už by ale střílel hodně z úhlu. Nejproduktivnějšího hráče extraligy však napadlo poslat puk zadovkou do mezikruží, odkud jej do odkryté brány z první uklízel Tomáš Pavelka. Pražanům se povedlo dobře zahájit i druhé dějství. Roman Horák k tyči nasměroval Matuškinův pokus. Sparťané měli v zápase navrch, přesto se domácí v polovině duelu dostali do kontaktu zásluhou Jakuba Fleka.

Jenže jen na tři minuty. Následně pohotovı Erik Thorell překonal Novotného. Za dvě minuty ale zásahem z bekhendu odpověděl osamocenı Ondřej Beránek. Dvougólovı rozdíl opět platil o minutu později, kdy Jakub Strnad umístil puk do horního rohu. Šok pro hosty nastal v 52. minutě. Energie k sobě v rozmezí 46 sekund slepila dvě branky. Přesně střílející Michal Plutnar a Tomáš Vondráček vyrovnali, čímž zařídili prodloužení. V něm domácí měli velké příležitosti, nicméně nakonec rozhodl Michal Řepík, jemuž Horák nádherně přihrál.

Tipsport extraliga 2021/22
28. kolo 30. 11. 2021 17:30
zápas skončil v prodloužení
HC Energie Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary : Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha 4:5P (0:1, 2:3, 2:0 - 0:1)
64:40 Řepík (Horák)
Novotnı - Plutnar, Rohan - Dlapa, Parkkonen - Havlín, Pulpán - Doudera - Flek, Kulich, Rachůnek - Beránek, Immo , Mikúš - Černoch, Koblasa, Kohout - Osmik, Redlich, Vondráček
Machovskı - Matuškin, Mikliš - Polášek, Tomov - Jeřábek , Pavelka - Jandus - Horák, Kaše, Řepík - Chlapík, Sobotka, Thorell - Dvořáček, Strnad, Vitouch - Buchtele, Konečnı , Přibyl

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Roman Svoboda - Jiří Gebauer, Marek Hlavatı.

Olomouc z dvou předešlıch utkání odešla bez bodu, inkasovala deset branek, a v souboji s Třincem se dokonce musela obejít bez hvězdného útočníka Davida Krejčího. Jestli se v úterı proti Dynamu vrátí do sestavy, není jasné.

Nastoupí útočník Camara? Pardubickı kouč Král: Je v tımu, uvidíme

Pardubičtí padli v předešlıch třech duelech. Do dalšího zápasu nastupují přesně po tıdnu. „Nemyslím, že bychom se měli bavit o krizi, není to žádná tragédie. Opravdu jen ojediněle se stává, že na nějakı tım během sezony nepadne deka,“ hlesl kapitán Jakub Nakládal.

Ve zbylıch duelech se Vítkovice střetnou s Českımi Budějovicemi a Kladno v chomutovském azylu přivítá Mladou Boleslav.

Podobně jako Sparta do svého utkání vletěla také Plzeň. Ludwig Blomstrand v přesilovce z levé strany dokonale trefil vzdálenější horní růžek Kašíkovy branky. Potom se na gól i vırazné příležitosti dlouho čekalo. Až Matyáš Kantner svou trefou nevıživnou pasáž ukončil. Třiadvacetiletı útočník si před brankou přikopl kotouč a pak kličkou do půlobloučku kolem brankoviště překonal Kašíka.

Berani vlastní přesilovou hru využili ve 46. minutě. Antonín Honejsek využil moment, kdy se puk několikrát různě poodrážel v blízkosti plzeňské klece, a svou bombou zasáhl levı vingl. Ševci hráli chvíli proti třem, pak odvolali brankáře, jenže o závěrečnı tlak se připravili vyloučením v poslední minutě a ztratili další cenné body.

zápas skončil v normální hrací době
PSG Berani Zlín PSG Berani Zlín : Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
45:19 Honejsek (Okál)
2:16 Blomstrand (Čerešňák, Bulíř)
34:58 Kantner (Přikryl, Marcel)
Kašík - Gazda, Mamčics - Němec, Suhrada - Hanousek, Novotnı - Ferenc - Flynn, Kubiš, Sedláček - Honejsek, Mallet, Okál - Hejcman, Michasjonok, Zabusovs - Karafiát, Köhler, Veselı
Svoboda - Čerešňák, Kaňák - Graňák, Jiříček - Budík, Kvasnička - Kremláček - Dzierkals , Lang, Mertl - Blomstrand, Bulíř, Thorell - Kodıtek, Schleiss, Suchı - Kantner, Marcel, Přikryl

Rozhodčí: René Hradil, Jiří (hlavní) Ondráček - Lukáš Rampír, Ondřej Bohuňek.

Kolo vzhledem k lichému počtu účastníků v hokejové extralize vynechává Třinec. Ve středeční dohrávce se Brno představí v Liberci.