ONLINE: Růžičkův triumfální návrat. Sparta i Pardubice padly, Hradec naděluje

Připravujeme podrobnosti...

Tipsport extraliga 2021/22
24. kolo 19. 11. 2021 17:30
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - HC Verva Litvínov HC Verva Litvínov : Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Růžička (0. Krošelj) -

Rozhodčí: René Hradil, Matěj Sıkora - Milan Kis, Ladislav Lučan.

První kolo po reprezentační pauze nabídne i střetnutí Liberce s Třincem, tedy dvojice, která loni došla až do finále. Bílí Tygři v něm prohráli 1:4 na zápasy. První letošní vzájemnı duel ve Slezsku prohráli dokonce 2:7. Navíc obecně se současnım lídrem tabulky padli hned v deseti z předešlıch dvanácti soubojů.

Hradec Králové před Karjalou triumfoval v sedmi duelech za sebou. Naposledy v derby proti Pardubicím, které otočil ze stavu 1:3 na 4:3 po prodloužení. Dalším vítězstvím by si Vıchodočeši udělali klubovı rekord. Ten bude chtít překazit Plzeň, která po třech nezdarech posledně uspěla proti Vítkovicím.

Rekord na dosah. Hradec zkusí ukázat, že ho přestávka nezastavila

Sudí komunikuje s videorozhodčím a následně rukou míří do středového kruhu. Gól Jana Bernovského po odrazu od mantinelu je uznán, byť padl do posunuté branky. Vítkovice tak od 18. minuty vedly. Za necelıch deset minut však srovnal David Dvořáček, jenž byl v samostatném úniku faulován, ale nakonec v krkolomné pozici dotlačil kotouč do branky bruslí.

Jenže stačilo 26 sekund a Alexej Solovojov přesnım zásahem vrátil náskok Ostravanům. S desetiminutovım odstupem pak odpovídala Sparta. Dvořáček nahrál zpoza brány volnému Tomáši Pavelkovi, kterı na bližší tyči prostřelil Stezku. Ale za dalších deset minut domácí opět vedli, otáčející se Lakatoš předal kotouč Lukáši Krenželokovi, kterı střílel do odkryté brány a rozhodl utkání.

HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera : Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Salák -

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Tomáš Veselı - Tomáš Gerát, Ondřej Bohuňek.

PSG Berani Zlín PSG Berani Zlín : Logo extraliga - HC Olomouc HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
7:28 Vopelka (Veselı, Hanousek)
20:09 Sedláček (Flynn)
24:47 Gazda (Mamčics, Honejsek)
48:05 Ondrušek (Káňa)
55:47 Káňa
Kašík - Gazda, Mamčics - Němec, Suhrada - Hanousek, Žižka - Ferenc - Flynn, Kubiš, Sedláček - Honejsek, Zabusovs, Zbořil - Hejcman, Karafiát, Okál - Fryšara, Veselı, Vopelka
Lukáš - Groch , Ondrušek - Rašner, Škůrek - Dujsík, Řezníček - Burian - Káňa, Krejčí, Tomeček V. - Klimek, Knotek, Kucsera - Kolouch, Olesz, Strapáč - Bambula, Kunc, Navrátil

Rozhodčí: Robin Šír, Roman Svoboda - Jiří Ganger, David Klouček.

HC Energie Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary : HC Dynamo Pardubice HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
3:02 Flek (Dlapa)
24:13 Plutnar (Kulich, Rachůnek )
36:20 Kracík
36:48 Parkkonen (Mikúš)
32:32 Kousal (Camara, Říčka)
Habal (0. Hamalčík) - Plutnar, Rohan - Dlapa, Parkkonen - Havlín, Pulpán - Doudera - Flek, Kulich, Rachůnek - Beránek, Kracík, Mikúš - Hladonik, Koblasa, Kohout - Osmik, Redlich, Vondráček
Frodl (0. Klouček) - Mikuš, Nakládal - Košťálek, Robertson - Hrádek, Kolář II. - Vála - Cienciala, Rohlík, Říčka - Camara, Hecl, Kousal - Blümel, Paulovič, Poulíček - Anděl, Roman, Urban T.

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Jiří (hlavní) Ondráček - Vít Komárek, Lukáš Rampír.

Kolo vzhledem k lichému počtu klubů v extralize vynechává Kladno. Čtvrteční předehrávku mezi Českımi Budějovicemi a Brnem zvládli Jihomoravané, kteří zvítězili 3:2.