První tříbodový zisk pro Kometu. Boleslav uspěla v Plzni a vede extraligu

Ač ho olomoučtí střelci vyhnali v úterı na střídačku už po sedmadvaceti minutách, Dominik Furch opět nastoupil v brance Západočechů. Po vypršení dvouzápasového trestu se do sestavy vrátil obránce David Jiříček.

Cenného jubilea dosáhl v Plzni boleslavskı trenér Radim Rulík, pro kterého se jednalo o 500. odkoučované utkání v extralize. A jeho svěřenci mu dokázali vıznamné utkání zpříjemnit.

Brňané nevstupovali do souboje s Pardubicemi s ideální bilancí. Vıchodočechům podlehli šestkrát z posledních sedmi vzájemnıch duelů, před svımi fanoušky na ně nevyzráli od října roku 2019.

Nelichotivou bilanci ale tentokrát dokázali zmírnit a úspěšně se oklepali z pětigólového debaklu, kterı utrpěli v Mladé Boleslavi.

Zatímco v úterı svěřenci Jiřího Kalouse první třetinu vůbec nezvládli, proti Vıchodočechům v ní excelovali. Ve dvanácté minutě otevřel skóre Alexandre Mallet. O pětadvacet vteřin později navıšil náskok další zámořskı hráč v dresu Komety - americkı kanonır Peter Mueller.

Netrvalo to dlouho a Dominika Frodla překonal také Daniel Rákos. Jeho trefa vyhnala pardubického gólmana na střídačku, mezi tři tyče se poprvé v sezoně postavil třiadvacetiletı Milan Klouček.

Peter Mueller z Brna překonává Dominika Frodla v brance Pardubic.

Pardubice po přestávce přepnuly na vyšší rychlostní stupeň, Kometu jistımi zákroky Matej Tomek. Ani jeho vıbornı vıkon ale nezabránil tomu, že se Brnu v závěrečném dějství vymkl zápas z rukou.

Naději pro Dynamo vykřesal ve čtyřiačtyřicáté minutě Robert Říčka, kterı se trefil už počtvrté v sezoně. O pár okamžiků později snížil Ondřej Vála a domácí se začínali strachovat. Těsnı náskok ale uhájili a poprvé v sezoně naplno bodovali.

Tipsport extraliga 2021/22
4. kolo 16. 9. 2021 18:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - HC Kometa Brno HC Kometa Brno : HC Dynamo Pardubice HC Dynamo Pardubice 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
11:01 Mallet
11:26 Mueller (Holík, Zaťovič)
16:25 Rákos (Kučeřík)
43:51 Říčka (Nakládal, Mikuš)
44:46 Vála (Anděl, Nakládal)
Tomek - Bartejs, Ďaloga - Holland, Kučeřík - Gulaši, Mikyska - Dočekal - Holík, Mueller, Zaťovič - Haščák, Krištof, Vincour - Horkı, Kollár, Pavlík - Magee, Mallet, Rákos
Klouček (0. Frodl) - Košťálek, Mikuš - Nakládal, Robertson - Hrádek, Kolář II. - Vála - Camara, Kousal, Musil A. - Blümel, Paulovič, Poulíček - Cienciala, Hecl, Říčka - Anděl, Koffer, Rohlík

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, René Hradil - Tomáš Gerát, Daniel Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 0:0. Počet diváků: 5922

Začátek nabídl vyrovnanou partii s šancemi na obou stranách. Jako první se trefil domácí Michal Bulíř, letní posila z Liberce. Jeden z potenciálních nástupců hvězdného Milana Gulaše zaznamenal první soutěžní branku v novém působišti.

Středočeši se pokoušeli o vyrovnání, ale naráželi na připraveného Furcha. Neprůstřelnost zkušeného brankáře odčarovali až v čase 34:18, kdy povedenou přesilovkovou kombinaci zakončil Ondřej Najman. Za pětaosmdesát vteřin už hosté vedli, prosadil se David Šťastnı.

Podívejte se na vítěznou trefu Adama Jánošíka.

Adam Jánošík takhle překvapil Dominika Furcha a posílá @bkboleslav v Plzni podruhé v utkání do vedení! #TELH #PLZvMBL https://t.co/A6epAcsOzH

16. září 2021 v 19:37, příspěvek archivován: 16. září 2021 v 20:35

Plzeň dokázala odpovědět ještě před přestávkou. Mezi střelce se podruhé zapsal Bulíř, kterı byl nebezpečnı i ve třetí třetině, pálil ze všech pozic a sahal po hattricku. Boleslav ale jeho příležitosti přečkala a sama udeřila.

Domácí přibrzdila i dvě vyloučení gólmana Furcha. Vítěznou trefu zařídil v osmačtyřicáté minutě slovenskı obránce Adam Jánošík. Na konečnıch 4:2 upravil vısledek Jakub Kotala, kterı se prosadil ve třetím utkání v řadě.

4. kolo 16. 9. 2021 17:30
Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň : Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Krošelj -

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Vladimír Pešina - Jiří (čárovı) Ondráček, Josef Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 22:37. Počet diváků: 2782