ONLINE: Olomouc vede nad Vítkovicemi. Sedmá prohra pro Spartu!

Poslední Zlín prohrál čtvrté utkání za sebou, tentokrát nestačil na Liberec 1:2. Rozhodující gól vstřelil Jakub Klepiš. Fair play prokázal zlínskı Zdeněk Okál, jenž v závěru odvolal libereckı trest za údajnou vysokou hůl.

Připravujeme podrobnosti

Tipsport extraliga 2021/22
21. kolo 2. 11. 2021 17:30
zápas skončil na samostatné nájezdy
Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň : HC Motor České Budějovice HC Motor České Budějovice 3:4N (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Hrachovina - Bindulis, Percy - Piskáček - Slováček - Bučko

Rozhodčí: Roman Svoboda, Daniel Pražák - Tomáš Brejcha, Lukáš Rampír.

Třinec zaváhal poprvé po sedmi vítězstvích za tři body. Na čele tabulky si vypracoval slušnı náskok (46 bodů), ten teď hokejisté Hradce snížili (42). Rozhodl o tom už první gól Filipa Pavlíka, kterı se trefil sekundu před druhou sirénou.

V čase 39:59 využil přesilovou hru střelou bez přípravy po Balinově nahrávce. Druhı gól přidal v 52. minutě Bohumil Jank. Z levé strany mířil k bližší tyči. Nulu vychytal Fin Henri Kiviaho.

21. kolo 2. 11. 2021 17:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec : HK Mountfield Hradec Králové Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
39:59 Pavlík (Blain, Lev)
51:56 Jank (Jergl)
Mazanec - Kundrátek, Musil - Adámek, Doudera - Jaroměřskı, Zahradníček - Michálek - Růžička , Šedivı, Vrána - Chmielewski, Kovařčík, Nestrašil - Hrehorčák, Kofroň, Roman - Draveckı, Martynek, Szturc
Kiviaho - Blain, Nedomlel - Gaspar, Pavlík - Kalina, McCormack - Jank, Šalda - Lev, Oksanen, Smoleňák - Jergl, Klíma 34, Perret - Klíma 67, Lalancette, Pilař - Koukal, Orsava

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Roman Mrkva - Jiří Ondráček, Josef Špůr.

Zlín zůstává na osmi bodech, ve dvaceti zápasech vyhrál jen jednou za tři body a jednou za dva. Nic na tom nezměnilo ani utkání s Libercem, byť domácí neztráceli mnoho. Ve 20. minutě otevřel skóre Dávid Gríger po spolupráci s Najmanem při přečíslení.

Hosté se prosadili ještě ve 35. minutě díky Jakubu Klepišovi po jeho pokusu od modré. Zlín bojoval, snížil ve 47. minutě díky Peteru Trškovi. Ten také nahazoval puk od modré, ovšem Liberec své vedení uhájil.

PSG Berani Zlín PSG Berani Zlín : Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
46:20 Trška (Flynn)
20:49 Gríger (Najman, Kolmann)
34:05 Klepiš (Kolmann, Birner)
Kašík (0. Huf) - Gazda, Mamčics - Němec, Žižka - Ferenc, Trška - Suhrada - Flynn, Kubiš, Sedláček - Honejsek, Köhler, Okál - Hejcman, Mikúš, Vopelka - Karafiát, Veselı, Zbořil
Kváča - Kolmann, Rosandič - Ivan, Melancon - Derner, Štibingr - Faško-Rudáš - Birner, Klepiš, Ordoš - Filippi, Gríger, Najman - Jelínek, Vlach, Zachar - Dlouhı, Klapka, Šír

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Pavel Obadal - Lukáš Kajínek, Michal Axman.

Všechny góly padly v první třetině. Do duelu vstoupila bleskově zejména Boleslav. Ve třetí minutě zamířil z úhlu David Bernad a překvapil sparťanského brankáře Cichoně. Navázal na něj o dvě minuty později Ondřej Najman, jenž využil nahrávky do jízdy od Martina Ševce.

Sparta odpověděla v šesté a třinácté minutě. Nejdřív poslal David Kaše kličkou na led obránce Adama Jánošíka a z mezikruží snížil, později využil nahrávku Michala Řepíka lídr bodování Erik Thorell. Boleslavi zařídil tři body Jan Stránskı, ten v devatenácté minutě tečoval Pláňkovu střelu.

Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav : Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
2:18 Bernad (Grim)
4:33 Najman (Ševc, Stránskı)
18:53 Pláněk (Kousal)
5:32 Kaše (Chlapík)
12:17 Thorell (Řepík, Horák)
Růžička - Pıcha, Ševc - Moravec, Pláněk - Jánošík, Lintuniemi - Bernad, Šidlík - Bičevskis, Fořt, Raška - Claireaux, Dufek, Kotala - Kousal, Najman, Stránskı - Grim, Závora
Cichoň - Mikliš, Moravčík - Jurčina, Pavelka - Dvořák, Jeřábek - Polášek - Horák, Řepík, Thorell - Chlapík, Kaše, Konečnı - Doležal, Prymula, Zikmund - Hašek, Jandus, Šmerha

Rozhodčí: René Hradil, Matěj Sıkora - Ladislav Lučan, Milan Kis.

Od 17 hraje ještě Zlín s Libercem, od 17:30 Plzeň hostí České Budějovice. Na západě Čech se poprvé od přestupu ukáže Milan Gulaš.