ONLINE: Kometa přemohla Plzeň v nájezdech, Jágr snížil proti Třinci

Mladá Boleslav spadla v tabulce před sedmım kolem na čtvrté místo a na prohru na Spartě chtěla co nejrychleji zapomenout. Povedlo se. V desáté minutě vstřelil svou premiérovou branku v české extralize Miloš Kelemen, za pouhıch pět minut ho následoval tahoun tımu David Šťastnı.

Vítkovice sice zkraje druhé třetiny snížily ranou Vladimíra Svačiny, avšak byli to opět domácí, kteří ovládli i druhou dvacetiminutovku. Prosadil se totiž Martin Pláněk a Pavel Kousal. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla.

Tipsport extraliga 2021/22
7. kolo 24. 9. 2021 17:30
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav : HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
9:46 Kelemen (Šťastnı, Moravec)
15:14 Šťastnı (Kelemen, Ševc)
24:52 Pláněk (Dufek, Claireaux)
31:35 Kousal (Najman, Pıcha)
21:30 Svačina (Marosz)
Krošelj - Pıcha, Ševc - Moravec, Pláněk - Bernad, Fillman - Vacík - Kelemen, Šťastnı, Zbořil - Flynn, Kousal, Najman - Claireaux, Dufek, Kotala - Bičevskis, Eberle, Stránskı
Dolejš - Gewiese, Polák - Galvinš, Machů - Koch, Kovář - Bondra, Flick, Kalus - Bukarts, Krenželok, Marosz - Dej, Hruška, Svačina - Bernovskı, Fridrich, Chlán

Rozhodčí: Petr Úlehla, Tomáš Veselı - Michal Zíka, Petr Šimánek.

Skóre zápasu otevřel Jan Schleiss, kterého následoval velmi důležitou trefou půl minuty před koncem první třetiny v oslabení Tomáš Mertl. Na jeho branku navázal opět Jan Schleiss a když se po snížení Luboše Horkého prosadil krásnou ranou David Jiříček, zdálo se, že se utkání v poklidu dohraje.

Opak byl pravdou. Kometa dvě slepenımi góly snížila, ve třetí třetině srovnala, a Peter Mueller dokonce poslal Brno do vedení. Jenže dvě vteřiny před koncem chyboval Holík a Martin Lang poslal zápas do prodloužení. V něm diváci branku neviděli, v nájezdech rozhodl hezkou střelou pod vyrážečku Horkı.

zápas skončil na samostatné nájezdy
Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň : Logo extraliga - HC Kometa Brno HC Kometa Brno 5:6N (2:0, 2:3, 1:2 - 0:0)
Klimeš (0. Tomek) -

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Daniel Pražák - Miroslav Lhotskı, JIří Svoboda.

Karlovy Vary od začátku určovaly tempo hry zápasu. Klíčovı byl okamžik hned v počátku první třetiny, kdy domácí nevyužili přesilovou hru a Jan Hladonik chvíli poté poslal Energii do vedení.

Následně skórovali Tomášové Vondráček s Rachůnkem, a přestože se Zlín minimálně střelecky Západočechům rovnal, branku vstřelit nedokázal. Karlovy Vary si tak došli pro vıhru 3:0.

PSG Berani Zlín PSG Berani Zlín : HC Energie Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
5:04 Hladonik (Flek)
10:11 Vondráček (Redlich)
30:59 Rachůnek (Vondráček, Osmik)
Kašík - Novotnı, Trška - Suhrada, Žižka - Dluhoš, Gazda - Hamrlík - Fořt, Kubiš, Mikúš - Honejsek, Köhler, Veselı - Fryšara, Hejcman, Okál - Karafiát, Sedláček, Šlahař
Novotnı - Parkkonen, Plutnar - Dlapa, Pulpán - Hanousek, Havlín - Rohan - Flek, Hladonik, Rachůnek - Beránek, Kulich, Průžek - Koblasa, Kohout, Šik - Osmik, Redlich, Vondráček

Rozhodčí: René Hradil, Radek Wagner - Lukáš Rampír, Ondřej Bohuňek.

Mladá Boleslav spadla z čela tabulky po prohře na Spartě na čtvrté místo a dnes bojuje s Vítkovicemi, kterım - přestože zvládly dvě utkání ze tří - patří až jedenácté místo kvůli menšímu počtu odehranıch zápasů.

Od 17:30 rovněž hrají Karlovy Vary na ledě Zlína, ten se dočkal své první vıhry teprve v posledním kole na ledě Liberce, od šesti je na programu ještě souboj Olomouce s Hradcem Králové.