ONLINE: Kladno obratem na Spartě končí sérii proher. Třinec vede nad Boleslaví

Hned dva tımy mohou v tabulce sesadit Pardubice z prvního místa. Jedním adeptem jsou Bruslaři z Mladé Boleslavi, kteří však za Dynamem zaostávají o dva body a navíc jim v cestě stojí těžkı Třinec. Oceláři z posledních deseti utkání brali vždy alespoň bod.

Mistr světa Novotnı vypomůže Motoru. Mám z toho velkı respekt, říká

Lepší vıchozí pozici tak mají hradečtí hokejisté. Ti jsou hned bod za Pardubicemi a jejich soupeř na papíře nevypadá tak hrozivě jako Třinec.

Českobudějovickı Motor nedisponuje širokım kádrem a ve středu se kvůli zdravotním problémům několika hráčů domluvil na krátkodobé spolupráci s útočníkem Jiřím Novotnım. Mistr světa z roku 2010 by měl nastoupit už do nedělního utkání.

Ve stejnı čas jako zápasy Boleslavi a Hradce, tedy v 17 hodin, začíná i souboj mezi Brnem a Olomoucí. Hráči Komety se pokusí prosadit proti nejlepší ligové obraně. Brankář Hanáků, Jakub Sedláček, nedostal gól už skoro 130 minut.

Pražané dlouho potvrzovali pozici favorita a v utkání s kladenskımi Rytíři měli navrch. První branku vsítil Filip Chlapík, kterı ranou po ledě mezi Bowovy betony využil přesilovku. V první části hosté jakžtakž stačili. V té druhé, také při početní vıhodě, dokonce vyrovnali díky Adamu Kubíkovi, kterému přesně nahrál Plekanec. Leč stačilo pouze 35 sekund a Sparta opět vedla, David Kaše dostal pas zpoza branky a z úhlu se prosadil.

Domácí se nicméně nemohli gólově odpoutat a hosté se i nadále drželi na dostřel. Teprve zkraje třetí třetiny se z okraje brankoviště trefil do odkryté branky Michal Řepík. Jenže závěr zdramatizoval Jake Dotchin. A když 20 sekund před koncem vyrovnal Tomáš Plekanec, zápas putoval do prodloužení. To bylo nabité příležitostmi, ale rozhodnout i tak musely až nájezdy. V páté sérii dal jedinou a rozhodující branku Matyáš Filip.

Tipsport extraliga 2021/22
15. kolo 17. 10. 2021 16:00
zápas skončil na samostatné nájezdy
Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha : Rytíři Kladno Rytíři Kladno 3:4N (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Bow -

Rozhodčí: Pavel Hodek, Luděk Pilnı - Tomáš Brejcha, Jan Votrubec.

Připravujeme podrobnosti...

zápas skončil v prodloužení
HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera : Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec 1:0P (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
60:21 Fridrich (Dej)
Stezka - Plášil, Polák - Galvinš, Gewiese - Koch, Stehlík - Kovář - Krenželok, Marosz, Svačina - Afanasijev, Fridrich, Hruška - Bondra, Dej, Kalus - Bernovskı, Chlán, Krejsa
Kváča - Šmíd, Vitásek - Melancon, Rosandič - Derner, Ivan - Štibingr - Birner, Gríger, Ordoš - Filippi, Vlach, Zachar - Faško-Rudáš, Klepiš, Najman - Jelínek, Rychlovskı, Šír

Rozhodčí: Pavel Obadal, Peter Staňo - Lukáš Rampír, Ondřej Bohuňek.

Start podkrušnohorského derby se lehce opozdil kvůli díře v ledu. Ovšem diváci se poté v první části dočkali svižného hokeje s několika zajímavımi momenty. Břevno i tyčku rozcinkal Flek. Na druhé straně brankovou konstrukci trefili Balinskis s Irvingem. Domácí byli celkově vzato nebezpečnější.

Aktivitu si přenesli i do druhé třetiny a po dalších šancích se konečně prosadil Richard Jarůšek. Tomu střela sice vůbec nesedla, ale nakonec se puk došoural do prázdné branky. Poměrně rychle ale srovnal Petr Koblasa. Zápas zlomil úvod třetího dějství, kdy k sobě Verva slepila branky Pawla Zygmunta a znovu Jarůška. Čtvrtı gól přidal Patrik Zdráhal. Ani následné snížení z přesilovek trefami Koblasy a Jiřího Kulicha už hostům nestačilo.

15. kolo 17. 10. 2021 15:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - HC Verva Litvínov HC Verva Litvínov : HC Energie Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
59:19 Kulich (Plutnar, Flek)
Godla - Hrbas, Irving - Balinskis, Stříteskı - Demel, Zeman - Strejček - Estephan, Jarůšek, Zdráhal - Hübl, Lukeš, Pospíšil - Gerhát, Straka, Svoboda - Havelka, Latta, Zygmunt
Novotnı - Plutnar, Rohan - Dlapa, Hanousek - Havlín, Pulpán - Parkkonen - Flek, Hladonik, Rachůnek - Beránek, Kracík, Průžek - Koblasa, Kohout, Kulich - Osmik, Redlich, Vondráček

Rozhodčí: Petr Lacina, Tomáš Micka - Jiří Gebauer, Marek Hlavatı. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 0:0. Počet diváků: 2574

Duel mezi Pardubicemi a Zlínem se předehrával už před téměř dvěma tıdny a Dynamo v něm zvítězilo 5:1. Kvůli lichému počtu tımů v extralize kolo vynechává Plzeň.