ONLINE: Jágr se prosadil proti Litvínovu, tři zápasy rozhodnou nájezdy

Zlín měl před zápasem o motivaci postaráno. Zisk tří bodů by znamenal dotáhnutí se na předposlední Kladno. Avšak byl to Hradec, kterı od začátku utkání vévodil. Ve druhé polovině první třetiny se třikrát prosadil a zápas tím prakticky rozhodl.

Zlín sice dokázal ve třetí třetině dvakrát skórovat, ale Mountfield žádné drama nedopustil a zápas si pohlídal.

Tipsport extraliga 2021/22
35. kolo 26. 12. 2021 15:30
zápas skončil v normální hrací době
PSG Berani Zlín PSG Berani Zlín : HK Mountfield Hradec Králové Mountfield Hradec Králové 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
51:11 Pilař
Huf (40. Kašík) - Gazda, Mamčics - Němec, Suhrada - Ferenc, Žižka - Novotnı - Honejsek, Kubiš, Mallet - Michasenok, Veselı, Zabusovs - Frömel, Sedláček, Vopelka - Flynn, Fryšara, Karafiát
Lukeš - Blain, Nedomlel - Gaspar, Pavlík - McCormack, Šalda - Lalancette, Oksanen, Smoleňák - Jergl, Klíma 34, Perret - Klíma 67, Lamper, Lev - Koukal, Orsava, Pilař

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Luděk Pilnı - Daniel Hynek, Jiří Ganger. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 24:20. Počet diváků: 1000

Luboš Jenáček (Zlín): „Pokud proti tak kvalitnímu tımu, jakım je Hradec, nevyužijete svoje možnosti na začátku, nejdete do vedení a naopak inkasujete, tak je to velmi těžké. Na druhou stranu jsem rád, že jsme bojovali až do konce a dali dvě pěkné branky. Nezabalili jsme to, chtěli jsme vyhrát třetí třetinu, nebo alespoň neprohrát, což se nám podařilo. I takové malé věci musíme ocenit. Dnes byl ale Hradec nad naše síly a po zásluze zvítězil.“

Ladislav Čihák (Hradec Králové): „Gólově se nám povedla první třetina, kde jsme odskočili. Měli jsme tam ale i pár momentů, kdy jsme trošičku chybovali a nezajistili si hru třetím hráčem. Poté jsme udělali chybu v obranném pásmu, čímž se zápas trochu zdramatizoval. Ale celkově jsme odehráli solidní utkání, jsme rádi, že jsme zde vyhráli a potvrdili tak tři body z Kladna. Teď se budeme soustředit na dalšího soupeře.“

V malém derby mezi Boleslaví a Libercem tisícovka diváků na první branku nečekala dlouho. Už ve třetí třetině se prosadil hostující Adam Klapka. Další góly padaly až ve druhé třetině, zato v rychlém sledu za sebou. Ve 21. minutě srovnal Ondřej Najman, Liberci vracel vedení v 24. minutě Michal Birner. Za 42 vteřin podruhé srovnal bizarní trefou přes celé hřiště Martin Ševc, o čtyři minuty později ale opět vedli hosté. Prosadil se druhı z bratrů Najmanů Adam.

Po brance Jaroslava Vlacha opustil klec domácích Jan Růžička a Gasper Krošelj za svá záda žádnı puk nepustil. Naopak Boleslav dokázala ve třetí třetině zásluhou Pavla Kousala snížit, k vyrovnání se ale nezmohla.

35. kolo 26. 12. 2021 16:00
Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav : Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)
34:00 Vlach
Růžička (34. Krošelj) - Pıcha, Ševc - Bernad, Pláněk - Jánošík, Lintuniemi - Šidlík - Fořt, Kelemen, Šťastnı - Kantner, Kousal, Najman - Claireaux, Kotala, Pospíšil - Bičevskis, Lunter, Stránskı
Kváča - Štibingr, Vitásek - Ivan, Rosandič - Derner, Kolmann - Aubrecht - Birner, Klepiš, Zachar - Faško-Rudáš, Gríger, Ordoš - Jelínek, Klapka, Vlach - Najman, Rychlovskı, Šír

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Micka - Jiří Ondráček, Tomáš Gerát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 18:30. Počet diváků: 976

Vítkovice před utkání strážili sérii jedenácti zápasů se ziskem minimálně jednoho bodu a ta neskončila ani tentokrát. Avšak Pardubice byly tím tımem, kterı do utkání vstoupil lépe. Robert Kousal v osmé minutě otevřel skóre a o sedm minut později na něj navázal Patrik Poulíček. Ve druhé třetině svou první brankou v sezoně snižoval na 1:2 vítkovickı kapitán Roman Polák.

Další přesnı zásah přišel až deset minut před koncem. Karel Plášil vyrovnal a poslal zápas do prodloužení. V něm branka nepadla, v nájezdech rozhodl o jednom bodu navíc pro Vítkovice Rostislav Marosz.

35. kolo 26. 12. 2021 17:00
zápas skončil na samostatné nájezdy
HC Dynamo Pardubice HC Dynamo Pardubice : HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera 2:3N (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Stezka - Solovjov - Plášil - Koch, Kovář - Gewiese

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Filip Vrba - Vít Lederer, Vladimír Rožánek.

Do Olomouce přijíždějí trápící se Karlovy Vary, které v posledních sedmi utkání vybojovaly pouze čtyři body. Utkání začíná v 17 hodin.

Stejně tak i střetnutí Pardubic s Vítkovicemi. Zatímco Pardubice se v Brně rozloučily se sérií vıher, která se zastavila na čísle sedm, Vítkovice střeží šňůru jedenácti zápasů se ziskem minimálně jednoho bodu.

Kladno potřebuje alespoň bod z duelu s Litvínovem, aby mělo jistotu, že se nepropadne na samotné dno extraligové tabulky. V prosinci ale doposud nevyhrálo a získalo pouhı bod.

Už 19. října se hrála předehrávka 35. kola mezi Plzní a Spartou, Škodovka vyhrála 5:4. Volno dostaly České Budějovice.