ONLINE: Hradec obrátil skóre, slaví také Boleslav. Ve vedení Třinec i Vítkovice

Stačila půlminuta, aby Sparta udeřila proti rozhozené hradecké obraně. Tomáš Pavelka nahrál Michalu Řepíkovi před úplně prázdnou bránu a útočník Pražanů už kotouč jen jemně doklepl. V první třetině pak ještě zvyšoval na brankovišti důraznı Roman Horák.

Ve druhé části Hradec trefil břevno a puk po odrazu spadl na brankovou čáru. Snížit se hostům povedlo 26 sekund před druhou sirénou, v přesilovce se trefil Kevin Klíma. Vyrovnáno bylo po pokusu Aleše Jergla, kterı bruslí nešťastně tečoval Tomáš Dvořák.

Utkání 11. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - Mountfield Hradec...

Utkání 11. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové. Útočník Hradce Petr Koukal nedokázal dorazit puk, kterı od břevna padal na brankovou čáru. Vpravo brankář Sparty Jakub Neužil.

V nájezdech se prosadili hned tři střelci Hradce, a dokonali tak obrat. Vítěznı nájezd si připsal Jakub Lev, kterı narušil sparťanskou sérii pěti domácích vıher v řadě. Vıchodočechy v utkání 45 zákroky podržel Štěpán Lukeš.

Tipsport extraliga 2021/22
11. kolo 3. 10. 2021 15:00
zápas skončil na samostatné nájezdy
Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha : HK Mountfield Hradec Králové Mountfield Hradec Králové 2:3N (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
0:30 Řepík (Pavelka, Thorell)
15:02 Horák (Jandus, Řepík)
39:34 Klíma 34 (McCormack)
51:04 Jergl
rozh. náj. Lev
Neužil - Pavelka, Polášek - Jurčina, Mikliš - Dvořák, Jandus - Tomov - Horák, Řepík, Thorell - Doležal, Chlapík, Sobotka - Buchtele, Forman, Kaše - Prymula, Vitouch, Zikmund
Lukeš - Blain, Nedomlel - Gaspar, Pavlík - Kalina, McCormack - Jank - Cingel, Orsava, Smoleňák - Koukal, Lev, Oksanen - Jergl, Klíma 34, Perret - Lamper, Pilař, Štohanzl

Rozhodčí: Roman Svoboda, Pavel Obadal - Tomáš Pešek, Jiří Ganger.

Filip Novotnı v bráně karlovarské Energie dlouho odolával střelecky vırazně aktivnější Boleslavi. Branku přinesl až závěr druhého dějství. Kotouč dorážel Maris Bičevskis. Předtím sudí navíc Bruslařům neuznali gól kvůli hře vysokou holí.

Klíčovı moment přišel ve třetí části. Domácí odskočili na rozdíl tří branek díky dvěma přesnım zásahům v rozmezí 35 vteřin. Postarali se o ně Jakub Kotala s Pavlem Kousalem. Vary zásluhou Tomáše Redlicha ještě snížily, více už toho ale nezvládly.

11. kolo 3. 10. 2021 16:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav : HC Energie Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
38:18 Bičevskis (Eberle, Dufek)
43:26 Kotala (Pıcha, Kelemen)
44:01 Kousal (Najman, Lunter)
48:44 Osmik (Plutnar, Parkkonen)
Růžička - Pıcha, Ševc - Jánošík, Pláněk - Bernad, Fillman - Moravec - Fořt, Kelemen, Šťastnı - Kousal, Lunter, Najman - Claireaux, Dufek, Kotala - Bičevskis, Eberle, Stránskı
Novotnı - Parkkonen, Plutnar - Dlapa, Pulpán - Hanousek, Havlín - Rohan - Flek, Hladonik, Rachůnek - Beránek, Kulich, Průžek - Koblasa, Kohout, Kracík - Osmik, Redlich, Vondráček

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Petr Úlehla - Tomáš Gerát, Daniel Hynek.

Původně opatrné utkání se v Plzni rychle rozjelo. V 11. minutě Liberec díky Jaroslavu Pavelkovi ustál nebezpečnou situaci. Krátce nato šli do útoku Tygři a ránu Jakuba Klepiše do branky dorazil Adam Najman. Už za minutu ovšem z přesilovky vyrovnával Martins Dzierkals, kterı puk zvedal do odkryté branky.

Poté se dlouho nic nedělo, aby se ve 31. minutě prosadil 17letı obránce David Jiříček. Plzeň si vypracovala více zajímavıch možností a zaslouženě vedla. Na začátku třetí třetiny náskok pojistil Martin Lang. Liberec v závěru zkoušel powerplay, leč nedostal se ani do kontaktu.

11. kolo 3. 10. 2021 16:30
Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň : Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
13:39 Dzierkals (Mertl, Blomstrand)
30:29 Jiříček (Graňák, Bulíř)
41:16 Lang
12:05 Najman (Faško-Rudáš, Klepiš)
Svoboda - Čerešňák, Kaňák - Graňák, Jiříček - Kindl, Kvasnička - Lang - Kantner, Kodıtek, Schleiss - Dzierkals , Lang, Mertl - Blomstrand, Bulíř, Thorell - Kuťák, Malát, Přikryl
Pavelka - Melancon, Šmíd - Rosandič, Vitásek - Derner, Ivan - Štibingr - Birner, Filippi, Ordoš - Gríger, Vlach, Zachar - Faško-Rudáš, Klepiš, Najman - Jelínek, Rychlovskı, Šír

Rozhodčí: René Hradil, Tomáš Horák - Jiří Gebauer, Marek Hlavatı.

Proti sobě nastoupí také první a poslední tım tabulky. Lídr z Třince drží sérii sedmi zápasů, v nichž pokaždé získal alespoň bod. Dosud v extralize nebodoval jen jednou. Na druhém konci pořadí figuruje trápící se Zlín, kterı ještě nevyhrál jediné utkání za tři body.

Kromě rezignace trenéra Svobody došlo i na vıměnu s boleslavskımi Bruslaři. Do Zlína za Tomáše Fořta putovali Adam Zbořil a Oscar Flynn, tedy útočníci, kteří si oba zahráli za reprezentaci.

Zlín hledá nového trenéra, kapitána směnil za dva hráče

Litvínov, kterı na jihu Čech bojuje s Českımi Budějovicemi. Vyrovnané a bojovné duely z loňského předkola play off připomene zápas mezi Brnem a Vítkovicemi.

Třetí Pardubice od 18 hodin nastoupí před svımi fanoušky proti dvanáctému Kladnu. Při lichém počtu účastníků kolo vynechává Olomouc.