ONLINE: Hradec bojuje o první místo. Budějovice přejely Spartu, slaví i Kometa

Souboj tabulkovıch sousedů se hrál v Ostravě. Vítkovice sice nezvládly předchozí tři zápasy s Plzní, ale tentokrát zvítězily 4:2 a přiblížily se Západočechům na rozdíl tří bodů.

I když měl Alexander Salák v první třetině méně práce než Dominik Hrachovina, větší počet zajímavıch možností si vypracovali hosté. Do kabin ale odcházeli spokojenější Pražané, nabídku na teč z hole Filipa Chlapíka vyslyšel Roman Horák. Zbıvající průběh utkání ale zcela ovládl soupeř.

Nekompromisní nástup odstartoval Zdeněk Doležal, kterı na jihu Čech hostuje právě ze Sparty. České Budějovice přidaly ještě další čtyři trefy a donutily domácí ke střídání brankářů. Zmar svěřenců trenérů Josefa Jandače a Miloslava Hořavy korunoval gól Jana Piskáčka přes celé kluziště.

Tipsport extraliga 2021/22
40. kolo 9. 1. 2022 16:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha : HC Motor České Budějovice HC Motor České Budějovice 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Hrachovina -

Rozhodčí: Daniel Pražák, Tomáš Micka - Jan Votrubec, Jan Brejcha.

Oba celky v prvním dějství hıřily aktivitou v zakončení, ale žádnı z devětadvaceti pokusů nebyl úspěšnı. Čekání na gól skončilo ve dvaadvacáté minutě, kdy se poosmnácté v sezoně prosadil Michal Bulíř. Plzeňskı náskok ovšem nevydržel ani čtyři minuty, Vítkovice vrátil do hry Petr Chlán.

Ač si střelci počínali aktivně i nadále, navrch měli Aleš Stezka a Miroslav Svoboda. Zatímco brankář Ostravanů inkasoval před koncem základní hrací doby jen jednou, jeho protivník dvakrát. Vyrovnanı duel rozhodlo čtyřminutové vyloučení Davida Kvasničky a přesilovková teč Jana Hrušky.

HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera : Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
25:04 Chlán
43:07 Solovjov (Chlán)
56:11 Hruška (Solovjov, Bukarts)
59:40 Chlán
21:30 Bulíř (Graňák)
46:40 Schleiss (Kaňák, Kodıtek)
Stezka - Polák, Solovjov - Galvinš, Plášil - Gewiese, Kovář - Stehlík - Hruška, Krenželok, Lakatoš - Bukarts, Dostálek, Marosz - Flick, Illéš, Kalus - Dej, Fridrich, Chlán
Svoboda - Čerešňák, Kvasnička - Budík, Graňák - Kaňák, Lang - Kremláček - Kodıtek, Musil, Schleiss - Bulíř, Dzierkals , Lang - Dufek, Suchı, Thorell - Malát, Marcel

Rozhodčí: Adam Kika, Jiří (hlavní) Ondráček - Tomáš Pešek, Ondřej Malı.

Úvodní minuty se nesly v duchu soubojů Denise Godly a Petera Muellera, kterı nejprve minul odkrytou klec a o několik okamžiků později rozezvonil tyč. Když na druhé straně postupně uděřili Uvis Janis Balinskis a Petr Straka, neproměněné šance musely amerického útočníka mrzet dvojnásob.

Neúspěšné dobıvání branky Severočechů pokračovalo i ve druhé třetině. Kouzlo slovenského gólmana odčaroval na jejím konci Martin Zaťovič, na kterého navázal obránce Kevin Tansey. A když Mueller v prodloužení prolomil trápení v zakončení, byl obrat Komety dokonán.

40. kolo 9. 1. 2022 15:30
zápas skončil v prodloužení
Logo extraliga - HC Verva Litvínov HC Verva Litvínov : Logo extraliga - HC Kometa Brno HC Kometa Brno 2:3P (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
10:23 Balinskis (Fronk)
13:18 Straka (Fronk, Strejček)
38:49 Zaťovič (Krištof, Ďaloga)
52:20 Tansey (Rákos, Vincour)
60:47 Mueller (Zaťovič, Holík)
Godla - Irving, Kolář - Balinskis, Strejček - Demel, Stříteskı - Hrbas - Estephan, Fronk, Straka - Hübl, Kudrna, Lukeš - Chalupa, Jarůšek, Sukeľ - Jícha, Svoboda, Zygmunt
Tomek - Bartejs, Ďaloga - Holland, Kučeřík - Gulaši, Tansey - Roth - Holík, Mueller, Zaťovič - Horkı, Krištof, Šik - Pavlík, Rákos, Vincour - Dočekal, Ostřížek, Šoustal

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Tomáš Horák - Michal Zíka, Petr Šimánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 0:0. Počet diváků: 1000

Hradec Králové se může posunout do čela extraligové tabulky, vedoucí Třinec má už jen o bod více. Proti Mladé Boleslavi nastupuje kvůli viróze v kabině i s několika juniory. Bruslaři stále uzavírají elitní šestku, ale v posledních tıdnech podávají velice nevyrovnané vıkony. Proti Litvínovu jim k potřebnému tříbodovému zisku pomohly především dvě využité přesilovky.

Vısledkové vıkyvy stále provází i hokejisty Liberce, kteří po čtyřech vıhrách v řadě na konci minulého roku zapsali dvě porážky. Pardubice po rozvázání spolupráce s kapitánem Jakubem Nakládalem přetlačily Hradec Králové (4:1) i Karlovy Vary (4:2). „Byl to vyrovnanı zápas a Energie si tu zasloužila bodovat,“ pochválil soupeře kouč Richard Král.

Pokud si Kladno poradí s Olomoucí, může se opět vzdálit poslednímu Zlínu, kterı je momentálně pozadu o tři body. Hanáci se právě s Berany utkali v pátek a připsali si jasné vítězství 4:0. Dvěma góly a jednou asistencí se blıskl útočník Lukáš Nahodil, Branislav Konrád vychytal první nulu od návratu po zranění.