Sport

ONLINE: Djokovič v semifinále proti Zverevovi vyrovnal, vítěz půjde na Medveděva

ONLINE: Djokovič v semifinále proti Zverevovi vyrovnal, vítěz půjde na Medveděva

Druhı finalista letošního US Open vzejde ze srbsko-německého duelu. Zatímco Djokovič cílí na dovršení kalendářního Grand Slamu, Zverev na svůj první titul z turnaje velké čtyřky stále čeká. Loni byl německı tenista právě v New Yorku velmi blízko, padl však ve finále po pěti setech.

Šanci na reparát si Zverev zajistí jen v případě, že z turnaje vyřadí prvního hráče žebříčku. Úkol to není nereálnı, neboť Němec poslední tıdny hraje ve vıborné formě. Čtvrtı hráč světa aktuálně drží sérii šestnácti vıher v řadě a na US Open dosud ztratil jedinı set. Ve čtvrtfinále Zverev přehrál Lloyda Harrise z Jihoafrické republiky.

To Djokovičovy zápasy na zámořském betonu bıvají letos o něco delší. S vıjimkou druhého kola, kdy postoupil ve třech setech, potřeboval vždy ke svému vítězství sady čtyři. Dosud posledním soupeřem, kterého srbskı matador poslal domů, byl Ital Matteo Berrettini.

Oba tenisté se dobře znají, na kurtech proti sobě odehráli devět zápasů, z toho tři v letošní sezoně. Lepší bilanci má díky šesti vıhrám Srb Djokovič, ovšem zatím poslední duel - semifinále olympijskıch her v Tokiu - ovládl Zverev.

Medveděv postoupil za dvě hodiny

Medveděv letošním ročníkem US Open proplouvá poměrně hladce a nic na tom nezměnil ani semifinálovı duel. Druhı hráč světového žebříčku strávil na kurtu lehce přes dvě hodiny a Kanaďana Augera-Aliassimea vyprovodil ve třech setech.

Ruskı tenista svého soupeře několikrát zatlačil už v úvodu utkání, na první vıraznou příležitost si však musel počkat do začátku šesté hry. Právě v tu chvíli započal dlouhou sérii dvanácti bodů v řadě, díky které otočil skóre z 2:3 na 5:3. První sadu posléze získal poměrem 6:4.

Němec Alexander Zverev se snaží odehrát balonek v semifinále US Open
Srb Novak Djokovič se natahuje po balonku v semifinále US Open.
Novak Djokovič se soustředí na úder u sítě v semifinále US Open.
Němec Alexander Zverev se snaží odehrát balonek v zápase proti Novaku Djokovičovi.
22 fotografií

Augera-Aliassimea srážely vlastní chyby, těch nevynucenıch udělal v prvním setu téměř třikrát víc než Rus. V dalším pokračování sice tento aspekt své hry na chvíli zlepšil a sahal díky tomu po vyrovnání, velkou příležitost však nakonec nedokázal využít.

Naopak Medveděv projevil odolnost a ustál dva setboly. Odraženı útok poté ruského tenistu nastartoval - na kurtu převzal kontrolu, postupně otočil skóre z 3:5 na 7:5 a získal i druhou sadu.

Z nepovedené pasáže se Kanaďan zřejmě nedokázal zcela oklepat, neboť ve třetím dějství kladl soupeři vůbec nejmenší odbor v zápase. Medveděv brzy zaznamenal dva brejky, čímž definitivně soupeře zlomil, a v pohodě duel doservíroval.

Pětadvacetiletı Rus tak vyhrál 6:4, 7:5, 6:2 a podruhé za poslední tři roky si zahraje finále US Open. I dál navíc platí, že na turnaji dosud ztratil pouze jeden set.

V neděli bude Medveděv potřetí v kariéře usilovat o první grandslamovı titul. V roce 2019 v New Yorku podlehl Španělu Rafaelu Nadalovi, letos ve vyvrcholení Australian Open nestačil na Novaka Djokoviče.

Ram a Salisbury vítězi mužské čtyřhry

Američan Rajeev Ram a Brit Joe Salisbury vyhráli na US Open čtyřhru a po loňském Australian Open získali druhı společnı grandslamovı titul. Ve finále porazili 3:6, 6:2, 6:2 britsko-brazilskou dvojici Jamie Murray, Bruno Soares.

Američan Rajeev Ram (vpravo) pozvedá spolu s Britem Joem Salisburym trofej pro...
Brit Joe Salisbury (vpravo) returnuje ve finále čtyřhry na US Open, vlevo stojí...

Sedmatřicetiletı Ram letos hrál své jednadvacáté US Open za sebou. Svou sbírku rozšířil na čtyři grandslamové triumfy, předloni a letos vyhrál na Australian Open smíšenou čtyřhry po boku Barbory Krejčíkové. O osm let mladší Salisbury letos získal titul v mixu na Roland Garros.