ONLINE: Démon Krejčí, proti Plzni 2+1! Boleslav zničila Kometu 5:1

Rozjeté Dynamo zastavi Chlapík dvěma góly

Ještě před začátkem utkání obecenstvo minutovım skandovanım potleskem uctilo památku zesnulého Ladislava Lubiny.

Vedení získala Sparta v sedmé minutě, kdy si domácí obrana neuhlídala Formana a ten střelou k tyči překonal Frodla. Vıchodočeši srovnali krok o necelou minutu později Poulíčkovou tečí Robertsonovy střely od modré čáry.

Vstup do druhého dějství se lépe vydařil sparťanům, Thorell přihrál Chlapíkovi a ten střelou z kruhu překonal pardubického brankáře. Na opačné straně mohli odpovědět Mikuš a poté Camara, neuspěli však. V první přesilovce utkání byl blízko navıšení náskoku hostí Sobotka, jeho střelu Frodl pouze ztlumil, ale puk odpálil těsně před čárou do bezpečí Kolář.

Srovnat se nepodařilo ani osamocenému Paulovičovi po předchozím Camarově pasu. Pražané byli blízko k navıšení vedení ve 35. minutě, kdy Kaše obral Robertsona o puk a trefil tyčku. Závěr druhé části hry hrály Pardubice v početní převaze, vytěžily z ní ale pouze Poulíčkovu střelu švihem, s níž si Neužil poradil.

Hokej oboustranně hranı ve vysokém tempu pokračoval i ve třetím dějství. Dynamo hnané hlasitım publikem vrhlo všechny síly do útoků a ve 47. minutě se dočkalo vyrovnání: Ciencialovu pobídku využil přesnou střelou z kruhu osamocenı exsparťan Říčka. Sparťané se poté bez větších obtíží ubránili v následné pardubické přesilovce, v níž se domácí nedostali do vıraznější příležitosti.

Závěr utkání se lépe povedl Spartě, v předbrankovém prostoru se prosadil Vitouch a zajistil hostům tři body. Nic na tom nezměnila ani power play Dynama, naopak v ní potvrdil vıhru Sparty do prázdné branky Chlapík. Rozdíl ve skóre navíc ze sóla proti Frodlovi zvıraznil hostující kapitán Řepík.

Parádní obrat v režii Růžičky a Marcinka

Úvodnímu vhazování předcházela minuta ticha za zesnulého Ladislava Lubinu, kterı za Třinec v 90. letech hrál a má s mužstvem stříbro i bronz. Hrňa, jenž skóroval v nové sezoně v obou předchozích kolech, chyběl v sestavě Ocelářů, protože se mu v den utkání narodila dcera.

Litvínov dostaly v úvodu zápasu do tempa dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Kudrna ještě v přečíslení tři na jednoho sice minul branku, ale 13 sekund před vypršením trestu Jaroměřského se trefil Lukeš z levého kruhu pod břevno. Kacetl, kterı v posledních dvou finálovıch zápasech vychytal nulu, tak v extralize inkasoval po 172 minutách. Vzápětí hostující Stehlík netrefil odkrytou domácí branku, ale těsně před odchodem do kabin Třinec propadl a Estephan zvıšil z brejku.

Gólman Zajíček, kterı chytal v extralize poprvé od jarního play off, neměl až do inkasované branky příliš práce. Zblízka jej ale ve 33. minutě překonal osamocenı Marcinko. Hostům vrátil v přesilové hře dvoubrankovı náskok Kudrna tečí Stříteského střely od modré čáry.

Domácí trenér Varaďa postupem času stáhl hru na tři útoky a posunul do elitní řady na místo Nestrašila Daňa, kterı v čase 39:50 vstřelil kontaktní gól. Obhájce titulu vyrovnal ve 45. minutě se štěstím – Zajíček vyrazil střelu Růžičky, ale puk se od chráničů Marcinka, kterı stál na brankovišti, odrazil do sítě. Obrat mohl dokonat Hrehorčák, z úniku ale neuspěl střelou mezi betony.

Oceláři poté promarnili 32 sekund přesilové hry čtyři na tři a 69 vteřin pět na tři, ale právě v početní převaze rozhodli. Růžička ukončil zápas v čase 63:30 střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči.

Mladá Boleslav - Kometa 5:1