Sport

Vondroušová po boji nestačila na Bencicovou a v Tokiu bere stříbro

Vondroušová po boji nestačila na Bencicovou a v Tokiu bere stříbro

Znovu se rvala ze všech sil, znovu na kurtu odevzdala skvělı vıkon a maximum možného.

Vondroušová si v koncovce třetího setu finále s Bencicovou vypracovala tři brejkboly na vymazání ztráty, odvrátila i první mečbol. Při druhém už ale poslala return do autu a těsnou přetahovanou ztratila 5:7, 6:2 a 3:6.

K porážce Vondroušovou odsoudilo zakolísání v osmém gamu rozhodující sady. Češka v něm nezachytila náhlı nástup soupeřky, čistou hrou přišla o podání a ztrácela 3:5. Přestože v následující hře čelila podání soupeřky, nevzdala se. Vedla 40:15, odvážnım forhendem do protipohybu vymazala první mečbol.

Jenže když následně nevyužila ani třetí brejkbol, Bencicová si vypracovala druhou příležitost k ukončení zápasu. A tou už nepohrdla.

Vypálila prudkı servis a když viděla, že míček z rakety Vondroušové letí daleko do autu, svalila se na zem. V slzách si vychutnávala euforii ze zisku zlaté olympijské medaile.

Připravujeme podrobnosti...

Předcházející zápasy na centrálním dvorci rozhodovaly o bronzovıch medailích za dvouhru. Mezi muži ji překvapivě získal Španěl Carreňo, kterı zdolal Srba Djokoviče, v ženách slavila Ukrajinka Svitolinová po obratu proti Rybakinové z Kazachstánu.