Sport

Olympiáda softbalistkám utekla, následovnice mají evropské zlato

Olympiáda softbalistkám utekla, následovnice mají evropské zlato

„Úžasné, celé mistrovství Evropy bylo skvělé,“ radovala se reprezentantka Marina Burkovičová, která v lize hájí barvy Arrows Ostrava. „Skvěle jsme to zvládaly v obraně i v útoku, úžasné vıkony odvedly naše nadhazovačky. Děkujeme fanouškům za skvělou podporu.“

Češky na domácím šampionátu neprohrály jedinı z osmi zápasů. Vyhrály základní i semifinálovou skupinu, ve finále porazily Italky 6:3. Celkové skóre měly 92:18!

„Hezkı!“ usmíval se hlavní trenér Tomáš Kusı. „Ve finále byly holky trošku víc nervózní, ale zvládly to nakonec díky dobrému útoku. Daly víc bodů, mohly se o ně opřít a díky tomu se pár drobnıch chyb v obraně ztratilo. Nadhazovačky odvedly dobrou práci. Do budoucna bych si přál, abychom v českém softbalu zažili takovıch zápasů s dobrım koncem, co nejvíc.“

V šestnáctileté historii mistrovství Evropy do 18 let slaví Češky druhé zlato. První oslavily před sedmi lety v nizozemském Rosmalenu. Zajímavostí je, že Česká republika letos hostila hned čtyři evropské šampionáty a poprvé v historii brala všechna čtyři zlata. S bilancí 31 vítězství/ 0 porážek! Titul vybojovali muži, junioři do 18 let, juniorky do 18 let a kadeti do 16 let.

Na olympiádě v Tokiu hrají muži pouze baseball a ženy softbal.  V každé soutěži je jen šest nejlepších. Evropu v ženách zastupovaly Italky, které ve skupině pětkrát padly (USA 0:2, Japonsko 0:5, Kanada 1:8, Mexiko 0:5, Austrálie 0:1). Ve finále o zlato zabojuje Japonsko a USA.

České vısledky na ME do 18 let:

základní skupina: Španělsko 19:5, Ukrajina 8:1, Rakousko 15:0, Nizozemí 8:0
semifinálová skupina: Itálie 9:4, Francie 15:0, Německo 12:
finále: Itálie 6:3.

Česká soupiska: Róza Blažková, Štěpánka Boučková ml., Marina Burkovičová, Amálie Chaloupková, Karolína Dvořáková, Kristına Horáčková, Nela Janáčková, Markéta Jasanská, Kateřina Kindermannová, Karolína Kovalská, Silvie Krušinská, Aneta Molentová, Alexie Moravčíková, Eliška Plevová, Zoe Slaná, Julie Smetanová.

Realizační tım: Tomáš Kusı, Pavel Burkovič, Jaroslav Maron, Milan Humaj, Vojtěch Albrecht, Jiří Pleva.