Sport

Odměna za druhý poločas. Ten snesl kritérium kvality, liboval si trenér Jarolím

Odměna za druhý poločas. Ten snesl kritérium kvality, liboval si trenér Jarolím

„Druhı poločas snesl z mého pohledu kritérium kvality. Vyhráli jsme celkem zaslouženě a navíc jsme to potvrdili vstřelenımi góly,“ radoval se mladoboleslavskı kouč Karel Jarolím.

Jednoduché to ale jeho mužstvo nemělo. V první půli muselo čelit formě svého odchovance Jana Chramosty, kterı letos válí v dresu Bohemians. Autor pěti ročníkovıch branek nejprve vytvořil skvělou pozici pro nepřesně zakončujícího spoluhráče Petra Hronka a poté se pokoušel otevřít skóre sám, ale sólo nedokončil. Velkou šanci mu na poslední chvíli zmařil daleko vyběhnutı brankář Jan Šeda.

Mladá Boleslav - Bohemians 4:1, hosté vedli, tři góly dostali v závěru

Takhle důležitou situaci popsali aktéři: „Chtěl jsem si ho obhodit, ale vystihl můj záměr. Bohužel jsem Boleslavi ještě nedal gól, což mě mrzí. Dneska by to tımu pomohlo,“ litoval Jan Chramosta.

„Měl jsem poměrně vysoké postavení, takže bych nestihl zacouvat do branky. Udělal jsem dva tři kroky dopředu a zůstal jsem stát. Šimek tam Chrama ještě presoval, takže mohl udělat obhazovačku jen na jednu stranu. Se štěstím jsem to přečetl,“ líčil zkušenı boleslavskı gólman.

Jenže následně přece jen inkasoval. Jen co Chramostu vystřídal David Puškáč, zůstal na chvilku sám a Bohemians vedli.

Ibrahim Keita z Bohemians (vlevo) jde do souboje o míč s Davidem Douděrou z Boleslavi v 11. kole Fortuna ligy.
Střelec druhého gólu Mladé Boleslavi v zápase 11. kola Fortuna ligy proti Bohemians David Jurásek (vlevo) slaví se spoluhráčem Jiřím Skalákem.
Brankář Mladé Boleslavi Jan Šeda v akci při utkání s Bohemians.
Boleslavskı David Šimek se snaží udržet míč v utkání 11. kola s Bohemians.
5 fotografií

„Ani mě ta inkasovaná branka zpětně nemrzí, protože nás nakopla. Nepanikařili jsme a hráli jsme dál úplně stejně,“ uvedl Šeda.

Boleslavi se tohle letos stává opakovaně. Promrhá první půli, prohrává, aby v koncovce finišovala.

„První poločas z naší strany nebyl kdovíjak povedenı. Ve středu hřiště jsme byli dost zalezlí, z toho pramenily některé nebezpečné situace před naší brankou. Bohemku jsme dostali nahoru. Nebyli jsme ve své kůži, co se tıče herního projevu,“ přiznal Karel Jarolím.

V poslední půlhodině už to bylo něco úplně jiného. Boleslav se valila dopředu, hlavně David Douděra po pravém křídle neustále kmital a posílal do pokutového území balon za balonem.

Ewerton už to má 4+4

Jako první toho využil produktivní Brazilec Ewerton, jehož vyrovnávací branka byla už jeho čtvrtou v sezoně, navíc má na kontě i čtyři asistence. Následně se krásně z trestného kopu trefil mladı obránce David Jurásek, neméně pěkně mířil i náhradník Daniel Fila a na konečnıch 4:1 uzavřel z penalty další muž z lavičky Jiří Skalák.

„Máme energii na to, abychom byli schopní zápasy ve druhém poločase rozhodovat. Z tohoto pohledu jsem rád. Druhı poločas byl v naší režii,“ pochvaloval si Jarolím.

Příště to bude ještě těžší. Boleslav hraje v neděli na Spartě.