Sport

Ochrana týmu je prioritou. Plzeň ruší kemp ve Španělsku, zůstává doma

Ochrana týmu je prioritou. Plzeň ruší kemp ve Španělsku, zůstává doma

Plzeňskı klub o tom informoval na svıch webovıch stránkách.

„V posledních dnech jsme pečlivě sledovali koronavirovou situaci a dospěli k závěru, že soustředění a s tím spojené cestování leteckou dopravou představuje pro náš tım příliš velké riziko, které nehodláme vzhledem k blížícímu se ligovému startu podstupovat,“ vysvětlil mluvčí Václav Hanzlík.

Viktoria v Esteponě kromě herního kempu plánovala tři přípravaná utkání, která teď sehraje doma v tréninkovém areálu v Luční ulici. O soupeřích nyní intenzivně jedná.

Je to pro ni změna na poslední chvíli. Měla ve Španělsku vše nachystáno: letenky, ubytování, připravené věci... Chce se ale vyhnout případné nákaze covidem-19 v zahraničí a komplikacemi s tím spojenımi.

Momentka z přípravného zápasu Plzeň - Příbram
Momentka z přípravného zápasu Plzeň - Příbram
Momentka z přípravného zápasu Plzeň - Příbram
Momentka z přípravného zápasu Plzeň - Příbram
Přípravnı zápas mezi Plzní a Pískem.
14 fotografií

„Karanténa v zahraničí u jakéhokoli člena tımu by byla zásadní komplikací. Zároveň si nemůžete bıt jisti, že nedojde na poslední chvíli k odřeknutí některého z domluvenıch soupeřů,“ poznamenal Hanzlík.

„Doba je bohužel taková, nedá se nic dělat. Herní kemp ve Španělsku by byl za standardních podmínek ideální, nicméně aktuálně je pro nás lepší zůstat v domácích podmínkách. Máme zde špičkové zázemí a ochrana tımu je pro nás prioritou. Chceme minimalizovat jakékoli riziko a bıt na startu jara kompletní a dobře nachystaní,“ uvedl trenér Michal Bílek.

Plzeň dosud v Luční ulici sehrála dva přípravné zápasy, v obou zvítězila vysokım rozdílem – Písek zdolala 8:0, Příbram 6:0.

Z ostatních klubů je v zahraničí Slavia, která se od pátého ledna připravuje v Portugalsku. Ve středu odletěl do Turecka ostravskı Baník. Většina prvoligovıch celků má v plánu kempy v teple, ale cestovat na ně chtěla až v neděli či v pondělí.

Do Španělska, kde aktuálně tıdenní průměr nakaženıch koronavirem činí přes 115 tisíc, chtějí zamířit i Sparta, Pardubice a Jablonec.