Sport

Nosek měl asistenci, výhru ale v prodloužení nakonec slavil Montreal

Nosek měl asistenci, výhru ale v prodloužení nakonec slavil Montreal

Zdravotní potíže připravily českého útočníka Vegas Tomáše Noska celkově o třináct zápasů play off. Po dvou startech z úvodní série proti Minnesotě (vısledek série 4:3 na zápasy), vynechal souboj s Coloradem (4:2 na zápasy) a zpátky do akce se vrátil až ve třetím pokračování semifinále proti Montrealu. 28letı urostlı centr (15:24, 0+1, -1, 2 střely) zaujal svůj tradiční post ve čtvrté formaci a hned se dokázal prosadit i bodově.

Golden Knigths měli na ledě soupeře střeleckou převahu 45:27 a v řádné hrací době dvakrát odskočili do vedení. V 24. minutě se jako první prosadil Nicolas Roy, jenž těžil z hrubky v rozehrávce od Erica Staala. Vyrovnáno však bylo ještě ve stejné minutě poté, co nováček Canadiens Cole Caufield proměnil samostatnı únik.

Druhı trhák Vegas zařídil na začátku třetí třetiny obránce Alex Pietrangelo, jemuž přihrával zmiňovanı Nosek. Stav 1:2 hosté udrželi až do 59. minuty, kdy se osudovou chybou provinil brankář Marc-Andre Fleury. Při snaze o rozehrávku za bránou se mu zamotal puk mezi betony a vykopl jej přesně k volnému Joshi Andersonovi - 2:2.

Utkání se tak přehouplo do prodloužení, v jehož třinácté minutě najížděli na Fleuryho hned dva útočníci domácích. Artturi Lehkonen se zachoval tımově a předložil puk Andersonovi, kterı svou druhou trefou večera rozhodl.

Vısledek semifinále play off:

Play-off NHL
Semifinále 19. 6. 2021 2:00
Montreal Canadiens Montreal Canadiens : Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights 3:2P (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly:
23:54 Caufield (Suzuki)
58:05 J. Anderson
72:53 J. Anderson (Byron, Lehkonen)
Góly:
23:16 N. Roy
42:22 Pietrangelo (Pacioretty, Nosek)
Sestavy:
Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, E. Gustafsson, Merrill – Lehkonen, Danault, Gallagher (A) – Toffoli, Suzuki, Caufield – Byron (A), Kotkaniemi, J. Anderson – Armia, E. Staal, Perry.
Sestavy:
M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Holden, Whitecloud – Pacioretty, Tuch, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, Nosek, Reaves.

Rozhodčí: Lee, O'Rourke – Pancich, Smith

Počet diváků: 3500

Stav série: 2:1