Sport

Norrie vs. Basilašvili. Finále v Indian Wells má nečekané obsazení

Norrie vs. Basilašvili. Finále v Indian Wells má nečekané obsazení

„Stejně jako včera to byl největší zápas mojí kariéry,“ řekl šestadvacetiletı Norrie. „Byl jsem pod ještě větším tlakem, ale hrál jsem opravdu dobře. Grigor byl navíc možná trochu unavenı,“ připomněla světová šestadvacítka, že Dimitrov měl za sebou dva náročné třísetové obraty.

„Z postupu mám obrovskou radost, zejména tady na turnaji v Indian Wells, kterému se říká pátı grandslam,“ přidal devětadvacetiletı Basilašvili,  kterému v pořadí ATP patří 36. pozice. „Myslím, že jsem ve skvělé formě a cítím se skvěle.“

Cameron Norrie v semifinále turnaje v Indian Wells.
Grigor Dimitrov v semifinále turnaje v Indian Wells.
Taylor Fritz v semifinále turnaje v Indian Wells.
Nikoloz Basilašvili v semifinále turnaje v Indian Wells.
Taylor Fritz v semifinále turnaje v Indian Wells.
6 fotografií

Norrie, kterı v jediném dosavadním vzájemném zápase letos v Rotterdamu Basilašviliho porazil 6:0 a 6:3, se představí v sedmém finále v kariéře. Uspět dokázal zatím jen jednou - letos v červenci v Los Cabos. Basilašvili už letos slavil dvakrát, celkem má na kontě pět titulů.

V semifinále v Indian Wells se letos poprvé v historii turnaje představili pouze hráči mimo nejlepší pětadvacítku světového žebříčku. Posledním vítězem mimo Top 25 byl v roce 2010 Chorvat Ivan Ljubičič, kterı si pro titul došel jako 26. hráč světa.