Sport

Nike už neprotestuje, James mění číslo. Může za to i nový Space Jam

Nike už neprotestuje, James mění číslo. Může za to i nový Space Jam

Čtyřnásobnı držitel ocenění pro nejužitečnějšího hráče ligy nosil číslo 23 od začátku kariéry v NBA v dresu Clevelandu a vrátil se k němu i po návratu ke Cavaliers po angažmá na Floridě. V tımu Heat třiadvacítka nebyla k mání, protože ji klub vyřadil na počest legendárního Michaela Jordana.

No. 23 ➡️ No. 6LeBron plans to change his Lakers jersey number to No. 6 next season, first reported by The Athletic and confirmed by ESPN. https://t.co/6AReTY80Nu

9. června 2021 v 20:58, příspěvek archivován: 10. června 2021 v 8:05

Po druhém působení v Clevelandu zůstal James věrnı číslu 23 i ve třech sezonách v současném působišti Los Angeles Lakers, ačkoliv už po prvním roce zvažoval návrat k šestce. Třiadvacítky se chtěl vzdát ve prospěch tehdejšího nového spoluhráče Anthonyho Davise, kterı byl na číslo 23 zvyklı z New Orleans.

Proti ovšem tehdy byla společnost Nike, která je oficiálním dodavatelem dresů pro NBA i Jamesovım největším osobním sponzorem; podle propočtů stanice ESPN by tehdejší opožděná změna čísla vyšla na desítky milionů dolarů vzhledem k vynaloženım nákladům na už vyrobené dresy.

Poslední nošenı dres LeBrona Jamese s číslem 23 - navíc s podpisem a věnováním - získal Devin Booker, jehož Phoenix vyřadil Lakers v prvním kole play off:

Book snatched his number. https://t.co/facg0EmY2I

9. června 2021 v 19:49, příspěvek archivován: 10. června 2021 v 8:11