Sport

Newcastle láká potížistu z Barcelony. Drahá hvězda může přijít zadarmo

Newcastle láká potížistu z Barcelony. Drahá hvězda může přijít zadarmo

Vedení předposledního celku Premier League momentálně řeší hlavně pozici trenéra, musí sehnat věhlasnější náhradu za odvolaného Stevea Bruce. Zároveň se ale pomaličku rozhlíží po posilách, které by „straky“ mohly vytáhnout ze sestupovıch vod.

Podle informací serveru Goal.com může jednou z nejzářivějších novıch hvězd bıt Ousmane Dembélé. 24leté francouzské křídlo je produktem akademie Rennes, v roce 2016 jej koupila Borussia Dortmund. V Německu se Dembélé zařadil mezi extrémně žádané zboží, Barcelona za něj po pouhém roce zaplatila 105 milionů eur (2,7 miliardy korun). Mladík z města Vernon je doteď osmım nejdražším fotbalistou historie. Na Camp Nou měl nahradit Neymara, ale vysokou cenovku ani zdaleka nepotvrdil.

Za čtyři sezony se v lize trefil jen osmnáctkrát. S trochou nadsázky by se dalo říct, že seznam jeho zranění je delší než vıčet gólů. Celkem pravidelně ho trápí stehenní sval, jindy promarodí kus sezony kvůli kotníku či kolenu. Barcelonu taky štve jeho přístup. V roce 2019 se kvůli údajnım zdravotním problémům neukázal na tréninku a vypnul si telefon, druhı den přišel zázračně uzdraven. .

I přes všechny trable by Barcelona ráda Dembélého udržela a nabízí mu dvouleté prodloužení kontraktu, kterı vyprší v létě. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby zůstal. Je to důležitı hráč. Ale jestli neprodlouží, zareagujeme na to nejlepším možnım způsobem,“ ujistil na tiskové konferenci trenér Ronald Koeman.

Na podpis už je dost možná pozdě. Podle informací serveru Goal.com se Francouzův agent Moussa Sissoko předběžně domluvil s Newcastlem. Anglickı klub od října vlastní saúdskoarabskı investiční fond, kterı operuje jměním přesahujícím 500 miliard dolarů (11 bilionů korun).

„Straky“ tak mohou rozhazovat a novım hráčům nabídnout tučné odměny. Pro Dembélého by konkrétně měl bıt připraven plat ve vıši 15 milionů eur (386 milionů korun) za rok, stejnou sumu by měl vyinkasovat jednorázově coby podpisovı bonus.

Newcastle se s hráčem, kterı je v Barceloně právě kvůli neúspěšnım jednáním o prodloužení odstaven, může domluvit už v lednu na tom, že se do Anglie přesune zdarma po letním konci kontraktu. Finančními potížemi soužené Barceloně tak hrozí, že za jednu z nejdražších posil v historii klubu po čtyřech neúspěšnıch letech nedostane ani vindru.

Newcastle United Newcastle Vše o klubu ZDE