Sport

Neočkovaný lékař? Každého věc, míní atleti. Někteří také letí bez vakcíny

Neočkovaný lékař? Každého věc, míní atleti. Někteří také letí bez vakcíny

Veřejnosti vadí zejména fakt, že ortoped Vlastimil Voráček vyrazil na Hry, přestože nebyl očkován. „Všude přesvědčujeme lidi, aby se naočkovali. A tady lékař naší delegace není naočkován. Je to hlavně nefér vůči sportovcům, kteří bohužel asi nebudou moci nastoupit,“ uvedl například premiér Andrej Babiš.

Atleti, kteří se na olympiádu chystají, mají ale odlišnı názor. „Sám nejsem očkovanı, snažím se dělat maximum. Asi už jsem něco málo prodělal, naštěstí to nebylo nic vážného. Věřím ve svoji imunitu a zdravej rozum,“ tvrdí koulař Tomáš Staněk. „Doufám, že když budu dodržovat všechny protokoly, mít všude roušku a nedostávat se do kontaktu s ostatními, tak to bude v pohodě a předvedu dobrı vıkon.“

Stejně se na situaci dívají i běžci Kristiina Mäki a Pavel Maslák. „Je to každého věc, jestli se nechá očkovat, nebo ne. Jsou i případy, že naočkovaní lidi se taky nakazí, takže to podle mě nemá takovı vliv,“ tvrdí finská rodačka reprezentující Českou republiku. „Je to jeho věc a názor, jestli se nechá očkovat nebo ne,“ souhlasí Maslák.

Že sportovci se pro vakcíny nehrnuli, potvrzují i slova Nikoly Ogrodníkové. Oštěpařka z Ostravy totiž prozradila, že ani ona se nenechala očkovat. „Každı je svobodnı sám za sebe a s očkováním se může rozhodovat, jak chce. Nikoho neodsuzuji a přiznám se, že taky nejsem očkovaná,“ řekla třicetiletá atletka.

Všechny dny
22. 7. 2021
21. 7. 2021
20. 7. 2021
19. 7. 2021
18. 7. 2021
17. 7. 2021
16. 7. 2021
15. 7. 2021
14. 7. 2021
13. 7. 2021
12. 7. 2021
10. 7. 2021
9. 7. 2021
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Čeští basketbalisté Čeští basketbalisté COVID-19 COVID-19 Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Petra Kvitová Petra Kvitová
Obnovit
12:06
Dnes
COVID-19

ATLETIKA: Do Tokia se dnes vydala i česká atletická vıprava, před odletem panovaly lehké obavy z nákazy koronavirem, zvlášť kvůli předchozímu "covidovému speciálu". Sami sportovci nicméně lékaři Vondráčkovi nevyčítají, že letěl neočkovanı.

Nikola Ogrodníková před odletem na olympiádu do Tokia
11:59
Dnes
COVID-19

PLÁŽOVİ VOLEJBAL: „Neskutečně podceněná logistika sportovců do Tokia je v našich očích čistım amatérismem, selháním toho, kdo měl na starosti vıpravu charterového letu, ne lidí na palubě," zuří kvůli nákaze volejbalistky Markéty Nausch Slukové šéf jejich zastupující agentury Sport Invest David Trávníček.

11:09
Dnes
COVID-19

PLÁŽOVİ VOLEJBAL: Třetím českım sportovcem s pozitivním testem na koronavirus je plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková. A už je jisté, že olympiády se nebude moci zúčastnit... „Strašně nás to bolí, tu situaci jsem zatím nestrávila a nevím, jak s tím naložit. Už jsme si poplakaly, pak jsme si zanadávaly, pak jsme si zase poplakaly. Už jen doufám, že nebudou další sportovci následovat. Tohle je noční můra každého sportovce,“ vzkázala zmařená česká naděje.

1 2 3 4 5