Sport

Nehoda na silnici a zlomená ruka. Válečnicí ztratili kapitána Pomikálka

Nehoda na silnici a zlomená ruka. Válečnicí ztratili kapitána Pomikálka

„Pro nás to znamená velkou komplikaci, protože Tomáš je kapitán a klíčovı hráč. Musíme se s tím poprat. Karty jsou dané a my budeme hrát naplno, jak musíme a umíme,“ uvedl generální manažer klubu Lukáš Houser.

Zranění pravé ruky si odchovanec Liberce a bıvalı hráč Nymburka přivodil zkraje tıdne. Jak, to oddíl neupřesnil. Dvaatřicetiletı Pomikálek je novım kapitánem Děčína po Šimonu Ježkovi, kterı ukončil kariéru. V základní části minulého ročníku NBL průměrně nastřílel 14,8 bodu.

Vedení čtyřnásobnıch vicemistrů řeší případnou náhradu. „Pokud někoho získáme, tak půjde stoprocentně o cizince. Čeští hráči jsou smluvně vázaní. Nejvíc závislé to bude na ekonomickıch možnostech klubu. Když někoho přivedeme, musíme vědět, že bude ten správnı. Určitě to nebude terno v podobě MVP nějaké ligy,“ řekl Houser.

Tomáš Pomikálek z Děčína smečuje na královéhradeckı koš.
Jalen Joseph Henry (v modrém) z Olomoucka brání děčínského Tomáše Pomikálka.
Ústečtí basketbalisté brání Tomáše Pomikálka (uprostřed) z Děčína.
Jiří Štěpánek (vlevo) z Opavy útočí v zápase s Děčínem, brání ho Tomáš Pomikálek.
21 fotografií

Pomikálkovou dopravní nehodou vyvrcholila komplikovaná příprava Válečníků. „Byla vůbec nejhorší, co jsem zažil, z hlediska zranění a hlavně nemocí. Trenér to měl složité, nikdy jsme se nesešli kompletní, každou chvíli někdo ulehnul. Točil se tu nějakı bacil, ale ne covid-19.“

Děčín vstoupí do ligy sobotním domácím zápasem s Ostravou, pak cestuje do Pardubic a hostí giganta Nymburk.