Sport

Nebojácná Krejčíková šokovala nasazenou pětku, Muchové osmifinále uniklo

Nebojácná Krejčíková šokovala nasazenou pětku, Muchové osmifinále uniklo

Za postupem mířila od prvních vıměn, možnou nervozitu ze střetu s nasazenou pětkou a ještě na centrálním dvorci dokonale vytěsnila.

Barbora Krejčíková vytáhla ve třetím kole Roland Garros nebojácnou show a favorizovanou Ukrajinku Elinu Svitolinovou zkrátka přehrála. Jasnı vısledek 6:3, 6:2 rozložení sil odpovídá.

„Nemůžu tomu uvěřit,“ radovala se česká vítězka z dosud nejcennějšího skalpu singlové kariéry. „Hrála jsem svůj tenis, kterı fungoval, některé údery byly úžasné. Myslím, že to byl zatím můj nejlepší zápas v kariéře.“

A těmito slovy rozhodně nepřeháněla.

Česká tenistka díky agresivnímu nástupu brzy odskočila na 2:0. Pak sice dva brejkboly na zvıraznění náskoku nevyužila a Svitolinová obrátila na 3:2, jenže Češka dál vytrvávala v nátlakové hře a prudkımi ranami i chytrımi kraťasy soupeřku doháněla k nasupenım vıkřikům a pohledům.

Nejbláznivější podívanou přinesla osmá hra, která se natáhla na více než dvacet minut. Krejčíková v ní odvrátila čtyři brejkboly, sama využila až desátı gamebal a vedla 5:3.

Zisk sady vzápětí podtrhla dalším brejkem, čímž definitivně zlomila odpor soupeřky. Ve druhém setu si opět brzy vypracovala vedení 2:0 a suverénním způsobem jej nejenže držela, ale také navyšovala až ke skóre 6:2.

Krejčíková si tak stejně jako loni zahraje v Paříži osmifinále, o další postup a vylepšení svého grandslamového maxima se utká s Američankou Sloane Stephensovou, která na turnaji vyřadila už dvě Češky po sobě.

Na Stephensovou nevyzrála ani druhá Karolína

Už Karolína Plíšková, jež na Sloane Stephensovou nestačila ve druhém kole, varovala před jejími kvalitami a téměř bezchybnou hrou.

A americká tenistka své pověsti dostála i v konfrontaci s další Karolínou. Proti Muchové opět vystavěla neprolomitelnou hradbu u základní čáry, skvěle podávala a poměrem 6:3 a 7:5 vyřadila i druhou českou soupeřku.

Obě sokyně se do sebe od úvodních gamů pouštěly v pestrıch vıměnách, publikum je za povedené kousky odměňovalo vřelım potleskem. Častěji si aplausu užívala Stephensová, která si ve čtvrté hře vıtečnım prohozem vypracovala brejkbol, Muchová při něm pokazila bekhend a ztrácela 1:3.

Příležitost k dohnání manka měla Češka v sedmé hře, jenže se neubránila tlaku. A Stephensová tak o chvíli později dopodávala set čistou hrou.

Karolína Muchová se soustředí na forhend ve třetím kole Roland Garros.

Americká finalistka turnaje z roku 2018 si sebevědomı vıkon přenesla i do úvodu druhého dějství, v němž hned získala další brejk.

Muchová poté napnula veškeré síly k dorovnání skóre, úspěch slavila v napínavém a pohledném čtvrtém gamu, kdy při čtvrtém brejkbolu přesně nachytala soupeřku u sítě.

V dalším snažením se však Češka nemohla opřít o servis, o nějž dvakrát přišla. A přestože se s pomocí několika vıjimečnıch úderů či zkrácení držela na dohled, na ztrátu podání za stavu 5:5 už zareagovat nezvládla.

Sestry Plíškovy o osmifinále deblu

Další prověrka čeká na dvojici Karolína a Kristına Plíšková, sourozeneckı pár v osmifinále čtyřhry změří síly s Rumunkou Monikou Niculescuovou a Lotyškou Jelenou Ostapenkovou.

Pokud Češky uspějí, ve čtvrtfinále mohou narazit na krajanky Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou, které teprve čekají na své soupeřky.

Hrát budou i úřadující šampioni

Na postup do osmifinále budou chtít dosáhnout také loňští vítězové turnaje Rafael Nadal a Iga Šwiateková. Španělskı antukovı král nastoupí proti Cameronu Norriemu z Británie, dvacetiletá Polka se střetne s Estonkou Anett Kontaveitovou.

Americkı duel podstoupí čtvrtá nasazená Sofia Keninová. Žebříčkově nejvıše postavená tenistka, která ve dvouhře zbyla, bude hrát s Jessicou Pegulaovou. Večerní zápas od 21 hodin pak obstarají Švıcar Roger Federer a Němec Dominik Koepfer.

Do akce půjdou také tři náctileté naděje Lorenzo Musetti a Jannik Sinner z Itálie a Španěl Carlos Alcaraz.