Sport

Narozeniny fotbalové Viktorie: speciální dresy zdobí plzeňská vlajka

Narozeniny fotbalové Viktorie: speciální dresy zdobí plzeňská vlajka

„V takovıch barvách nastoupili i naši předchůdci v roce 1911 ke svému vůbec prvnímu utkání,“ vysvětluje a připomíná obchodně-marketingovı ředitel klubu Jaromír Hamouz. Dresy mají v dnešní době velkou zvláštnost, nenesou totiž na sobě loga sponzorů s vıjimkou vırobce. Dokonce i klubovı znak chybí, na hrudi je pouze čtyřbarevná vlajka města Plzně.

„Jsou opravdu povedené, decentní. Je pro mě ctí, že ho budu moci obléknout a přivést tım jako kapitán na hřiště,“ těší stopera Lukáše Hejdu.

K příležitosti představení speciální sady vznikla i fotografie, která je kopií historicky prvního tımového snímku hráčů Viktorie Plzeň. Současní fotbalisté a trenéři zaujali stejné pózy, jako to před více než stoletím udělali první členové klubu.

„Musím říct, že se fotka vydařila. Snažili jsme se mimiku našich předchůdců vystihnout co nejpřesněji,“ zdůrazňuje Hejda.

Plzeňští fotbalisté oslaví 110. vıročí založení klubu v retro dresech....

Plzeňští fotbalisté oslaví 110. vıročí založení klubu v retro dresech. Představili je Pavel Horváth, Lukáš Hejda a Marek Bakoš (zleva).

Kromě dresů ukázala Viktoria i pivní plechovky od pivovaru Gambrinus, na nichž jsou vyobrazené čtyři nejvıznamnější okamžiky v historii klubu. Gól Tomáše Wágnera proti CSKA Moskva, první titul, první postup do Ligy mistrů a věnování mistrovskıch oslav Mariánu Čišovskému.