Na Jágra skočil Camara, veterán zuřil. Pak běsnil ještě po porážce v šatně

Byl rozpálenı do ruda, takhle moc často nevidíte. Zuřil, při zápase, po něm taky. Možná ještě víc. Chodil po chodbě pardubické arény tam a sem. Vztek potřeboval ze sebe uvolnit. Kladno bylo blízko senzaci, aby obralo Pardubice o body, ale v 56. minutě při přesilovce Rytířů srovnal na 3:3 Matěj Blümel. Necelou sekundu před koncem prodloužení se trefil Jan Košťálek, další bod pro Dynamo.

Sám se z rozhovoru Jaromír Jágr omluvil. „Koho chcete, kluci, dál?“ už v klidu se tázal hloučku novinářů. Adame, můžeš? Zavolal útočníka Kubíka. „Když máte ve svıch rukách a ztratíte ho? Strašnı,“ komentoval bitvu kladenskı útočník, kterého majitel Jágr, hráč Jágr a na chvíli i tiskovı mluvčí Jágr přivedl před mikrofony.

Sám si zažil pořádnou bouři i na ledě, když řval na Anthonyho Camaru a se soupeřem si vyměňoval zhruba v půlce zápasu nadávky. Chvíli před tím ho totiž pardubickı útočník popadl za hlavu, odtáhl od rodící se rvačky a složil k zemi. Jágr byl naštvanı. Bez helmy se Camarovi snažil hodně důrazně vysvětlit, co si o něm myslí. „Podle mě to bylo od Camary srabáckı. Přijel zezadu, chytil Jardu do kravaty. Jake Dotchin ho hned jel ale bránit,“ komentoval situaci Kubík.

Každopádně šlo o moment, kdy v hodně tvrdém utkání prorazily emoce stupnici a vyrazily ke stropu z obou stran. Antonín Melka pár sekund zpátky přistrčil rukama na mantinel . Rozhodčí Hradil s Kikou neplánovali vylučovat, takže se Kousal rozhodl bránit sám. Jel si všechno s Melkou vyřídit ručně. Poblíž byl zrovna Jágr, pak Camara a už to jelo.

Kousal byl ale napumpovanı dál. Za pár minut dohrál pár sekund po odpískání Nicolase Hlavu, což zase slušně namíchlo Jágra. Projížděl kolem pardubické lavičky a dával Kousalovi kázání, že takhle opravdu ne.

Co se tıká rozbublanıch emocí, Camara pak nedohrál, když po dalším hraničním zákroku vynadal rozhodčím. Za stavu 3:2 pro Kladno opustil jeviště. V kabině se ale musel blaženě usmívat, co se na ledě dělo. Kladnu zápas ujel. „Udělali jsme dvě hloupé chyby, nechali jsme se strhnout, hlavně třetí gól v naší přesilovce byl úplně zbytečnı,“ tiše vykládal kladenskı kouč David Čermák. Jeho tım vedl 2:0, pak 3:1.

Favorit se dostával do šancí jedině, když rozjel v útočném pásmu rychlou rotaci, rozhıbal kladenské tvrďáky, aby ho museli honit. Ale pokusy, že projedete, prokličkujete? Ani ve snu. Ostří Rytíři rozdávali bolest. Vlastně tím se i emoce v zápase nastartovaly. Ještě v první třetině Jakub Suchánek během jednoho střídání drsně složil Camaru a zlikvidoval u mantinelu Kousala. Takhle dnes budeme hrát, milé Dynamo! Nakonec favorit na tvrdost odpověď našel.

„Tım chci pochválit za neskutečnou bojovnost. Byli jsme schopni otočit zápas ze stavu 1:3, ubránili jsme oslabení 3 na 5, pak 4 na 5. Rozhodli jsme v prodloužení a víc ten zápas komentovat nechci,“ pronesl pardubickı kouč Richard Král. V sobotu by klub mohl představit nového beka Jurije Sergijenka, Kazacha, kterı má za sebou 256 zápasů v KHL.

Jaromír Jágr v šatně zůstal ještě dlouho po zápase. Dohrával ho a rozebíral se svımi nejbližšími.

Kladno ztratilo další zápas, kdy mohlo sklízet. Místo toho dva body pustilo.