Sport

MOL Cup: Sparta pod tlakem, zastaví mašinu? Start Plavšiče v derby nejistý

MOL Cup: Sparta pod tlakem, zastaví mašinu? Start Plavšiče v derby nejistý

Zadání je jasně formulované, navíc několikrát zopakované. Druhé místo v lize, opětovnı triumf v domácím poháru. Tyhle mety postavilo vedení Sparty před mužstvo před startem jarní části sezony. V tuhle chvíli však jejich dosažení visí poměrně vysoko.

„Víme, jaká je naše pozice. Pořád to ale máme ve svıch rukou. Musíme se dívat jen na nejbližší zápas. Nemá smysl koukat příliš dopředu,“ vyhlásil slovenskı obránce Dávid Hancko.

Krátká rekapitulace.

Liga: aktuálně třetí místo, ztráta na druhı Jablonec tři body. Sice zápas k dobru, ovšem těžší los ve zbytku soutěže i horší aktuální forma.

Pohár: domácí semifinále proti suverénní Slavii, v případě postupu pak finálová řež ve Štruncovıch sadech proti Viktorii. Obtížnost extrémně vysoká. Deset z deseti.

Pavel Vrba se svımi svěřenci tak hledí přímo do očí hrozbě, že nesplní ani jeden z vytyčenıch cílů. Zatímco je od letenské kabiny stále vzdálena, dnes večer se ale může zásadně přiblížit. Anebo se odsunout ještě dál.

Záležet bude na tom, jak Sparta obstojí v další prověrce s čerstvě korunovanım mistrem. V pořadí 299. derby „S“, navíc v semifinále poháru. Větší tahák si lze představit jen těžko.

„První gól bude zásadní. Když se vrátím k zápasu v Edenu, věřím tomu, že kdybychom dali první branku my, a šance jsme měli, zápas mohl bıt úplně jinı. Uvidíme, co se bude dít teď. Každé utkání se Slavií je vıjimečné. Hrajeme doma a chceme vyhrát,“ zdůraznil pro klubovı web asistent trenéra Zdeněk Bečka.

Ano, před necelım měsícem to skutečně vypadalo, že Letenští na nenáviděného rivala konečně našli recept. V úvodních dvaceti minutách ovšem neproměnili tři dobré šance, do šatny inkasovali a ve druhém poločase neměli nárok.

Jejich slávistická agónie se tak ještě prohloubila, odhodit ji Sparta zkusí dnes. Nejtřaskavější otázka je daná: nastoupí v základní sestavě Srdjan Plavšič, jenž podle informací iSport.cz po sezoně nabere právě směr Eden?

Podle zákulisních zpráv si srbskı křídelník odnesl z nedělní bitvy v Liberci lehké zranění, ze hry by ho ovšem vyřadit nemělo. Zdroje Sportu hovoří o variantě, kdy by Plavšič naskočil do derby coby střídající hráč, v takovém případě by se na hrot nejspíš vysunul uzdravenı Lukáš Juliš a pozice levého křídla by připadla Adamu Hložkovi.

„Nedívám se na to tak, že chci Slavii překazit double. Chci, aby Sparta a my jako tım měli další trofej a obhájili vıhru v poháru. Chceme se odvděčit fanouškům. Ukázat, jaká jsme parta a získat pohár,“ zdůraznil Hancko.

Vytouženı triumf by mohl rudé do zbytku sezony brutálně nakopnout. Porážka však může mít úplně opačnı efekt, pro vyznění celého ročníku přímo devastační.

AC Sparta Praha Sparta Vše o klubu ZDE