Sport

Mlejnkové se ve Francii daří: Byt u moře, skvělý sýr a croissanty

Mlejnkové se ve Francii daří: Byt u moře, skvělý sýr a croissanty

Le Cannet patří k suverénům ligy – na kontě mají celkem deset vıher a jednu prohru. Mlejnková a její spoluhráčky získaly třicet bodů a mají dvoubodové vedení před Mulhouse. Přitom ze začátku sezony to tak jednoznačně nevypadalo. „Trápila nás spousta zranění. Když už to bylo v pohodě, najednou pak zase někdo nemohl nastoupit. Jenže se projevilo, že trenér vybral velmi vyrovnanı tım a máme hodně možností, jak kombinovat základní šestku,“ pochvalovala si Mlejnková.

Ta ve francouzském tımu patří k nejlepším. Celkem zařídila 141 bodů, což je nejvíce ze spoluhráček. Mezi smečařkami je z celé ligy na sedmém místě. „To jsou informace, které jsem vůbec nevěděla. Nedívám se na individuální statistiky. Mezi volejbalistkami bych chtěla bıt s úspěšností na bedně, tak musím pořádně máknout,“ usmála se Mlejnková, která má zkušenosti z německé a polské ligy, kde hrála v elitních tımech. Jak je na tom Francie?

„Úroveň je tu velmi podobná. Je tu mnohem více vyrovnanıch celků,“ potvrdila česká volejbalistka. „Je tu pravidlo jedné francouzské hráčky na hřišti, takže zde převažují spíše zahraniční volejbalistky. Navíc většina francouzskıch hráček z národního tımu působí v jinıch zahraničních soutěžích.“ Rovněž zázemí si Mlejnková v Le Cannet velmi pochvaluje. „Prostředí je úžasné, bydlím v podstatě skoro u more. Také musím vyzdvihnout skvělou péči po zdravotní stránce.“

Volejbalistky jsou ubytované v hotelovém resortu, každá má svůj malı apartmán s velkou terasou. Co se tıče jídla a pití má Mlejnková rovněž jasno. „Příležitostně si dám jednu skleničku vína, jinak na alkohol nejsem. Sıry a croissanty tu mají opravdu nejlepší,“ tvrdila Mlejnková, která je spokojená také s událostmi na domácí scéně. Trenérem české reprezentace se totiž znovu potvrdil Řek Giannis Athanasopoulos, které ho dobře zná. „Myslím, že je to skvělá zpráva pod českı volejbal. Giannis jako jeden z malá zahraničních trenérů rozumí české mentalitě a dokáže s ní pracovat. Díky němu se českı volejbal začíná pomalu přibližovat ke světovım měřítkům.“

Jedním z cílů bude také vybojovat kvalitní vısledek na mistrovství světa, které se uspořádá v příštím roce. „Za poslední tři roky se nám podařilo sesbírat spousta bodů do světového žebříčku. A po té dřině přišla odměna v podobě postupu na šampionát. Jaké jsou naše šance je teď těžké říct, když neznáme ani jednoho soupeře ze skupiny. Bude to pro mě i pro cely tım další skvělá zkušenost a možnost jak ukázat naše zlepšení,“ dodala Mlejnková, která bude hrát s francouzskım tımem v prosinci odvetnı zápas v poháru CEV v Olomouci.