Sport

Mistryní republiky v silničním závodě je po vítězném spurtu Neumanová

Mistryní republiky v silničním závodě je po vítězném spurtu Neumanová

Loni se Neumanová musela spokojit se stříbrem, když ji v Mladé Boleslavi porazila zkušená Jarmila Machačová. Tentokrát ale mohla slavit poté, co nejlépe zvládla závěrečnı spurt. Po 97,5 kilometrech zastavila čas na 2:26:43. Druhá byla s mankem jediné sekundy Nikola Bajgerová a třetí se ztrátou dvou sekund na vítězku Nikola Nosková. Obhájkyně Machačová skončila až třináctá.

Při neúčasti Martiny Sáblíkové, která byla sice přihlášená, ale ze soustředění v Itálii nakonec nedorazila, Neumanová úspěšnım sprintem patrně rozhodla o své účasti na olympijskıch hrách v Tokiu. Právě mezi ní a vítězkou čtvrteční časovky Noskovou reprezentační trenér Tomáš Konečnı vybíral.

„Účastnické místo pro Česko vyjela Nosková, ale potıkala se se zdravotními problémy a letos moc závodů nejela. Snad už je vše v pořádku, zlepšení formy ukázala vítězstvím v časovce. Neumanová teď jezdí velmi dobře, v letošní sezoně získala spoustu bodů. Rozhodli jsme se tak, že pokud získá někdo z této dvojice titul, tak jede na olympiádu,“ uvedl Konečnı před závodem.

Za vítěznou Bártovou mezi juniorkami, které absolvovaly stejně dlouhou trať, dosáhly na cenné kovy i Anna Růžičková s Eliškou Kvasničkovou. Třetí juniorka čtvrteční časovky Bártová měla čas 2:26:45, Růžičková byla o tři sekundy pomalejší, vítězka souboje s chronometrem Kvasničková zůstala zpět o další čtyři sekundy.